Aktualności

OBÓZ SZKOLENIOWY III ROCZNIKA
31.03.2019

W dniach 22 – 26 października 2018r. kadeci najstarszego rocznika przebywali na terenie 25 Batalionu Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie odbyły się pięciodniowy obóz szkoleniowy wg programu pilotażowego MON. Kadeci zakwaterowani byli na terenie jednego z pododdziałów tej jednostki wojskowej i żywili się w stołówce 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Zajęcia szkoleniowe odbywały się codziennie w godz. 8.00 – 18.00 z przerwą obiadową w godz. 14.00 – 15.00 i w oparciu o bazę i urządzenia szkoleniowe 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Instruktorami byli wyznaczeni i wydelegowani przez dowódcę żołnierze pododdziałów 25 Batalionu Dowodzenia. Wszystkie zajęcia były zajęciami praktycznymi z zakresu szkoleń m.in. inżynieryjno – saperskiego, strzeleckiego, taktycznego, rozpoznania wojskowego, medycznego, obrony przed bronią masowego rażenia, obrony przeciwlotniczej, terenoznawstwa, łączności. Instruktorzy w znakomity sposób przekazywali kadetom wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia działań bojowych, zachowania się na polu walki, umiejętności współdziałania i przekazywania sygnałów i informacji na polu walki.


PRACOWITY TYDZIEŃ W LIPINACH
30.03.2019

W środę zaś odbyły się zajęcia z tematyki jeździectwa, zaczyna się bowiem wiosenna sesja nauki jazdy konnej. Zajęcia przypominające teoretyczne zasady z zakresu jazdy konnej przeprowadził instruktor nauki jazdy konnej, a także ułan ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala – Pan Mirosław Kowalski.W czwartek kolejne zajęcia praktyczne II rocznika na terenie kompleksu w Lipinach z zakresu programu pilotażowego MON z taktyki, terenoznawstwa i walki wręcz. Zajęcia prowadzili instruktorzy – żołnierze z 25 Batalionu Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.


ĆWICZENIA W LIPINACH
12.05.2018

Wiosna się zbliża, to dla nas oznacza tylko tyle, że szybciej będą schły nasze mundury. Ćwiczenia w lesie mają przecież to do siebie, że to nie wysprzątana podłoga lecz po prostu natura. Taktyka zielona była ostatnio w centrum uwagi naszych uczniów, którzy we właściwych warunkach ćwiczyli sytuacje z nią związane. Było wszystko to co w takiej scenerii zdarzyć się może - przenikanie, dym, ranni, porozumiewanie się niewerbalne, ustalanie pozycji i odpowiedzialność za innych. Zajęcia sprawdzały uczniowskie umiejętności, wprowadzały nowe, ale dostarczyły też dużo radości. Mundury, co prawda potem w znacznej liczbie poszły do pralki, ale to drobiazg. Nad całością czuwał instruktor YEJ ze Stowarzyszenia Proobronnego FIA, pełen podziwu dla chęci uczniowskich i mile zaskoczony ochotą do ćwiczeń demonstrowaną w pierwszych kadeckich klasach. Wszystkich, którzy chcą poznać naszą szkołę, zobaczyć co robimy i jak żyjemy, zapraszamy na żołnierską sobotę – 7 kwietnia do Lipin !Zapowiada się wybuchowo !!! Zapraszamy wszystkich chętnych nie tylko do klas wojskowych !


ŻOŁNIERSKA SOBOTA W LIPINACH
12.05.2018

7 kwietnia 2018r. o godz. 10.00 rozpoczął się Dzień Otwarty w Liceum Kadetów RP pod hasłem:„ ŻOŁNIERSKA SOBOTA W LIPINACH”.Na terenie szkoły zjawili się licznie z różnych stron kraju gimnazjaliści ze swoimi najbliższymi zainteresowani podjęciem dalszej nauki w naszej szkole. Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu narodowego przybyłych gości powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Lipinach pani Dorota Sokołowska. Kadeci zaprezentowali zajęcia z musztry i pokaz musztry paradnej. Następnie Koło Taktyczne Liceum Kadetów RP zaprezentowało swoje umiejętności z wyszkolenia taktycznego. Goście zwiedzili rejon zakwaterowania Liceum Kadetów RP, gdzie przewodnikami byli sami mieszkańcy. Ułani ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego WP mjr. Hubala umożliwili konną przejażdżkę a Grupa Militarna „PILICA” umożliwiła z kolei obejrzenie starych pojazdów wojskowych. Żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej przygotowali statyczny pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Brygady. Kadeci zademonstrowali również przebieg udzielania I pomocy przedlekarskiej oraz trening i umiejętności w zakresie sztuk walki MMA, a także zademonstrowali sprzęt i wyposażenie członków Koła Taktycznego. Klub sportowy SMS Lipiny przedstawił umiejętności piłkarskie. Na zakończenie pobytu w Lipinach na gości czekała „wojskowa grochowa” i pyszna szarlotka, które serwowała szkolna kuchnia w Ogrodzie Kadeta.Pozdrawiamy wszystkich uczestników tej imprezy i zapraszamy do Lipin!!!


PIKNIK W RADOMIU
12.05.2018

Na terenie Muzeum Wsi Radomskiej kolejny rok z rzędu zorganizowany został piknik, który rozpoczyna tzw. tydzień kariery. Do prezentacji własnej oferty zaproszone zostały radomskie szkoły średnie i – choć nie jesteśmy z Radomia – znaleźliśmy tam miejsce. Trzeba przyznać, że zagospodarowaliśmy plac między stoiskami najskuteczniej ze Wszystkich. Jak zawsze błyszczeliśmy umiejętnościami związanymi z musztrą. A nasz pokaz z zapałem filmowany był przez wielu. Na nierównej nawierzchni – wszak to polana - trzeba było wykazać się sprawnością i dyscypliną. I tak też było.  Nie mniej widowiskowa i zajmująca cała przestrzeń była symulacja grupy taktycznej – kontakt z wrogiem, huk petard, „ujadanie" karabinów i dymy tym razem zielone, dodały krasy całości. Do tego pokaz sprzętu i odpowiadanie na pytania typu – „czy miotacze ognia są dziś stosowane na polu walki?”Próbowaliśmy, też pokazać, że klasa wojskowa, to nie tylko strzelanie i rytm na placu defiladowym, dlatego stworzyliśmy krąg żołnierskich piosenek. Gitara ściągała także naszych konkurentów – uczniów innych szkół i tak bawiliśmy się wszyscy. Do tego grochówka i szarlotka i było obok nas naprawdę tłoczno. Całość dedykowana była gimnazjalistom i to oni odwiedzali poszczególne stoiska, zdobywając informacje o prezentujących się tam szkołach.Zapraszamy do nas – kolejne pokazy naszej bazy i umiejętności w najbliższy czwartek – 26 kwietnia. Potem dostępni jesteśmy na stronie internetowej i w realu, wszak codziennie jesteśmy w Lipinach! Za miesiąc, czyli 26 maja br. spotykamy się na egzaminach sprawnościowych!!!


PODRÓŻ WOJSKOWO – GEOGRAFICZNA NA WARMIĘ I MAZURY
12.05.2018

Klasy pierwsze - zarówno cywile jak i kadeci – odwiedziły ziemie dawnych Prus Wschodnich. Za cel podróżowania obraliśmy Kętrzyn, a tam zarówno szkołę Straży Granicznej jak i Warmińsko – Mazurski Oddział tej formacji. Zwiedzaliśmy szkołę i strzelnicę SG, obserwowaliśmy pokazy z psem i trochę „poszaleliśmy" na sali sportowej przygotowanej do zajęć funkcjonariuszy. Zachwycił nas ten obiekt. Potem Wilczy Szaniec i pohitlerowskie bunkry z czasów II wojny światowej. Ogrom budowli zadziwiał, ale położenie wśród drzew tych monstrualnych bloków skalnych wywoływało dziecięce odruchy wspinania się i zdobywania. Jak to powiedział jeden z uczniów – tutaj jest jak na placu zabaw !!! W mocno napiętym planie była jeszcze wizyta w Świętej Lipce i wysłuchanie i chyba trzeba też powiedzieć „oglądanie” koncertu organowego, wszak figury umieszczone na przepięknych organach poruszają się wraz z dźwiękami muzyki.Następnego dnia lotnisko Szymany - genialnie zaprojektowane i dzięki uprzejmości znajomych oglądane trochę z drugiej strony. Potem Gietrzwałd - sanktuarium i źródełko i na końcu Grunwald – tutaj na bitwę się spóźniliśmy, Jagiełło rozstrzygnął ją bez naszego udziału…, szkoda, bo niektórzy biegli by choć na końcówkę zdążyć :) Ale może jeszcze gdzieś się przydamy, wszak jako szkoła wojskowa, szkolimy się do rozstrzygania spraw trudnych, oby jednak jak najczęściej pokojowo. Na koniec trzeba jeszcze napisać o naszym punkcie wypadowym – nocowaliśmy i stołowaliśmy się w przepięknej miejscowości wśród lasów, gdzie zasięg był niemal identyczny jak w Lipinach, czyli raczej go nie było. Było za to wszystko inne – konie, jezioro, łabędzie, żurawie, przepiękne zachody słońca i stół uginający się od dobrych mazurskich produktów. W Sasku Małym gościli nas rodzice naszego tragicznie zmarłego 2 lata temu starszego kolegi – Państwo Ewa i Tadeusz Piórkowscy. Filipa też … odwiedziliśmy.


PATRON LICEUM KADETÓW RP
07.05.2018

W ciągu ostatnich tygodni toczyły się dyskusje na temat wyboru Patrona klas wojskowych, mogła to być postać historyczna lub konkretny oddział wojskowy związany z podziemiem niepodległościowym – od I konspiracji od 1939 roku do Żołnierzy Niezłomnych do 1963 roku. Postać Patrona powinna stać się dla kadetów wzorem postaw i inspiracją na drodze rozwoju. Powinna to być postać, której śladów życia uczniowie mogliby poszukiwać w swoim regionie, by mogli uczestniczyć w konkretnych wydarzeniach upamiętniających bohatera. Spośród zaproponowanych przez uczniów postaci w wyniku głosowania najwięcej głosów oddano na mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” – 59, następnie płk. Łukasza Cieplińskiego „Pługa” – 10 oraz rtm. Witolda Pileckiego „Witolda” – 5.


REKOLEKCJE I KADECKIE AWANSE
07.05.2018

Odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Rozpoczęliśmy w środę. Dużo było o wolności. O konieczności wyboru. O tym by nie zostawiać naszego życia innym. Słuchaliśmy i mówiliśmy o tym, że wolność to dar, ale też obowiązek. Nikt nas nie zwolnił z podejmowania decyzji i nikt ich za nas nie podejmie. Każda chwila jest szansą na realizację wolności lub popadanie w taki lub inny rodzaj uzależnienia czy nałogu, a więc po prostu w niewolę.


BIEG „WILCZYM TROPEM”
26.03.2018

W niedzielę 4 marca 2018r. odbył się już IV, zorganizowany przez Urząd Gminy w Odrzywole. Dystans 1963 metry, to długość trasy związana z datą śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął zastrzelony podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami w woj. lubelskim (21 października 1963 roku). W Biegu wzięła udział młodzież ze szkół z terenu Gminy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Odrzywole, Liceum Kadetów w ZSPiMS w Lipinach, MOW z Pogroszyna, drużyna harcerska „Maciek” z Rogolina, drużyna harcerska „Orły” ze Starej Błotnicy oraz wielu niezrzeszonych z okolicznych szkół średnich. Nie zabrakło dorosłych, wśród których był m.in. Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Przysucha Pan Czesław Korycki, Komendant Powiatowy OSP druh Szymon Niemirski, radni Rady Gminy na czele z Przewodniczącym Panem Stanisławem Gapysem i grono nauczycieli.


SZKOLENIE PILOTAŻOWE
26.03.2018

Trwa szkolenie II rocznika w ramach realizacji programu pilotażowego Ministerstwa Obrony Narodowej w szkołach ponadgimnazjalnych o nazwie "EDUKACJA WOJSKOWA". Zajęcia szkoleniowe odbywają się wg diagramu szkolenia w każdy wtorek teoretycznie oraz w każdy trzeci czwartek miesiąca praktycznie. Zajęcia praktyczne prowadza instruktorzy z 25 Batalionu Dowodzenia 25 Brygady kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego na obiektach szkoleniowych Brygady oraz na terenie kompleksu szkolnego w Lipinach.


TARGI EDUKACYJNE
26.03.2018

Rozpoczął się gorący okres w życiu gimnazjalistów, a także w szkołach ponadgimnazjalnych. Ci pierwsi wybierają szkołę aby realizować swoją dalszą drogę życiową, ci drudzy natomiast zabiegają właśnie o gimnazjalistów i oferują warunki i możliwości kształcenia u siebie. Powiatowe Urzędy Pracy organizują Targi Edukacyjne aby stworzyć możliwości wyboru szkoły dla gimnazjalistów. Przedstawiciele Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyli w takich targach na zaproszenie Urzędów Pracy z Warki, Skierniewic i Rawy Mazowieckiej. Oferta Liceum Kadetów RP spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, wśród których przeważały dziewczęta. Atutem szkoły jest fakt uczestnictwa w programie pilotażowym Ministerstwa Obrony Narodowej oraz system kształcenia i warunki socjalno – bytowe. Padało szereg pytań dotyczących porządku dnia obowiązującego w szkole oraz zajęć pozalekcyjnych. Duże zainteresowanie budziła nauka jazdy konnej, szkolenie w jednostkach wojskowych, podróże wojskowo – geograficzne oraz skoki spadochronowe.ZAPRASZAMY DO LIPIN NA DZIEŃ OTWARTY 7 KWIETNIA 2018R. OD GODZ. 10.00!!!Galeria zdjęć


OBCHODY 155 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO
21.03.2018

Na historycznej górze przy zabytkowej kaplicy św. Marii Magdaleny o godz. 10.30 rozpoczęła się pierwsza część uroczystości, którą otworzył Wójt Gminy Marian Kmieciak. Obecni byli goście w osobach: Starosty przysuskiego Pana Mariana Niemirskiego, przedstawiciela wojewody – Kierownika Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Pana Krzysztofa Murawskiego, reprezentanta Samorządu Województwa Mazowieckiego, radnego Sejmiku Pana Zbigniewa Gołąbka, Wójta Gminy Gielniów Pana Władysława Czarneckiego, Wójta Gminy Błędów Pana Marka Mikołajewskiego i asystenta Posła Dariusza Bąka Pana Bartłomieja Kowalczyka.


OBCHODY DNIA ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH W RADOMIU
20.03.2018

Uroczystości odbyły się z udziałem parlamentarzystów, władz rządowych i samorządowych, Zastępcy Dowódcy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk. Tomasza PŁOWASIA, żołnierzy i pracowników RON 42. BLSz, przedstawicieli władz mundurowych, organizacji kombatanckich oraz lokalnych szkół i społeczeństwa.Z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych w szkole odbył się pierwszy etap konkursu organizowanego przez Marszałka Senatu RP Pana Stanisława Karczewskiego. Najlepsi uczniowie, w tym również kadeci, mogli zaprezentować się ogółowi uczniów. W czołówce znaleźli się kadeci: Jakub Zgoda – II b, Jakub Piechota – II b, Michał Gierliński i Julia Kłosińska - I b, Łukasz Nowosielski – III a. Niebawem zawalczą w drugiej części – w Grojcu – zorganizowanej jako konkurs wiedzy.Galeria zdjęć


HUBALOWA WIGILIA
09.03.2018

Kolejny już rok kadeci klas pierwszych Liceum Kadetów RP wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w „Hubalowej Wigilii”. Tym razem ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne – intensywne opady śniegu – spotkanie wigilijne odbyło się przy Szańcu mjr. Hubala, w lesie pod Anielinem. Organizatorem był Zespół Szkół noszący imię mjr. Hubala z dyrektorem Panią Beatą Jasek oraz Kustosz Tradycji Oręża Polskiego Pan płk Marian Zach – „Honorowy Hubalczyk”, Na uroczystość przybyły delegacje szkół noszących to imię z nieomal całego kraju. Po dzieleniu się opłatkiem, złożono kwiaty i zapalono znicze na miejscu śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.Galeria zdjęć


DZIEŃ PATRONA – ŚLUBOWANIE I ROCZNIKA
08.03.2018

Ten dzień to jednocześnie dzień ślubowania pierwszego rocznika. Pięćdziesięciu nowych kadetów wypowiedziało słowa roty ślubowania: „Ślubuję uroczyście – godło, barwy i hymn narodowy otaczać szczególną troską i czcią, być odpowiedzialnym i odważnym, pomagać słabszym i stawać w obronie pokrzywdzonych (...) dbać o małą i dużą ojczyznę. Tak mi dopomóż Bóg !“. Na uroczystość, traktowaną jak przysięga wojskowa, przyjechały rodziny uczniów z okolic, ale także z odległych stron naszego kraju: ze Szczecina, Wrocławia, a nawet z Ukrainy. Uroczystość uświetnili swoja obecnością goście, m.in. Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski, władze samorządowe gminy Odrzywół, proboszcz parafii Odrzywół ks. Dziekan Adam Łukiewicz, dowódca 25 Batalionu Dowodzenia Pan ppłk Piotr Idus, przedstawiciel WKU Radom i Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej. Po uroczystej mszy św. Na placu podczas uroczystego apelu odbyło się ślubowanie klas pierwszych, po czym odbyła się akademia w Sali gimnastycznej szkoły. Spektakl teatralny przygotowała wraz z uczniami Pani mgr Dorota Niezabitowska. Po uroczystościach wszyscy delektowali się przygotowanym poczęstunkiem.Galeria zdjęć


OBÓZ SZKOLENIOWY I KLAS
07.03.2018

Głównym celem obozu było przeszkolenie uczniów w zakresie programu „Edukacja Wojskowa”, minimum programowego realizowanego w ramach innowacyjnych programów. Była to jednocześnie doskonała okazja do sprawdzenia się w warunkach ekstremalnych, do naturalnej integracji. Survival zakładał przede wszystkim wsparcie uczestników poprzez zapewnienie wiedzy i umiejętności z zakresu zielonej taktyki, podstaw musztry, strzelania, z zakresu budowy broni palnej, ratownictwa medycznego – MEDEVAC, CASEVAC, łączności i topografii. Uczestnicy chętnie ćwiczyli postawy strzeleckie, strzelanie odruchowe, maskowanie, techniki survivalowe, zasady poruszania się, prowadzenie rozpoznania. Poznawali zasady obserwacji i identyfikacji celów.Większość zajęć ukierunkowana była na umiejętność pracy w drużynie, kadeci uczestniczyli w grach taktyczno-sprawnościowych, rywalizowali w grupach. Umiejętność współpracy, odpowiednia motywacja, zaangażowanie, aktywność, to cechy pożądane i konieczne.Od samego początku liczyło się zgranie i właściwe podejście do zadań. Odpowiedzialność i pomysłowość to podstawa. Grupa sama rozstawiała własny namiot, decydowała o większości wykonywanych zadań, brała za nie odpowiedzialność. Inicjatywa uczestników, pokonywanie własnych słabości każdego dnia sięgało niemal zenitu. Codziennie czekały nowe wyzwania! Całonocne ognisko, warta, ćwiczenia sprawnościowe i bezwzględna dyscyplina.Obóz kończył się pokazem musztry według własnego scenariusza i pomysłu uczestników. Najpiękniejsza muzyka i najgłośniejsze brawa rozlegały się podczas pokazu musztry kadetów. Zajęliśmy I miejsce.Gratulujemy Organizatorom i wszystkim uczestnikom !Galeria zdjęć


18-STKI KADETÓW
02.02.2018

W listopadzie 2017r. swoje osiemnaste urodziny obchodzili kadeci najstarszego rocznika:Kapral kadet Kinga Czerwińska – msza św. W kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Goszczynie,Kapral kadet Bartłomiej Mleczarek - . msza św. w kościele p.w. Świętego Andrzeja Apostoła w Lubani,Starszy plutonowy kadet Kinga Musiał – msza św. W kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Kamieniu koło Opoczna,Starszy kadet Mateusz Matuszewski – msza św. W kościele p.w. 10 Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach.W mszach św. wzięły udział delegacje kadetów z Liceum Kadetów RP ze sztandarem szkoły. Były życzenia i prezenty dla Jubilatów zarówno od szkoły jak i księży proboszczów tutejszych parafii.100 lat dla wszystkich Jubilatów!!!Galeria zdjęć


OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
12.01.2018

Dalsza część uroczystości odbyła się przed Urzędem Gminy, gdzie przy udziale kadetów została uroczyście podniesiona flaga państwowa. Kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej złożyli współorganizatorzy uroczystości Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski, Wójt Gminy Odrzywół Pan Marian Kmieciak i Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Gapys po czym odbyła się okolicznościowa Akademia w Publicznej Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Odrzywole. Po akademii kadeci przemaszerowali na plac koło cmentarza parafialnego gdzie odbył się pokaz pojazdów militarnych oraz poczęstunek gorąca grochówką. Następnie cały stan osobowy Liceum Kadetów RP przemieścił się do Lipin i tam odbyło się spotkanie z wystawcami pojazdów militarnych.


INAUGURACJA PROGRAMU PILOTAŻOWEGO
26.10.2017

Rusza pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe, opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej, do którego zakwalifikowane zostało Liceum Kadetów RP. Podczas otwarcia SALONU OBRONNEGO w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja programu z udziałem Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza. W uroczystości wzięła udział delegacja kadetów LKRP z opiekunami. Po uroczystości odbyło się spotkanie opiekunów klas mundurowych z wiceministrem Obrony Narodowej Michałem Dworczykiem.


NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018
26.10.2017

4 września 2017 r. nastąpiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Akademię poprzedziła msza św., która miała miejsce w szkole a sprawował ją ks. Tadeusz Żak.


Informacja
21.08.2017

1. Wyposażenie kadeta I klasy LKRP: Ubiór cywilnyDresy (najlepiej koloru ciemnego bez nadruku)Bielizna (w tym koszulki białe krótki rękaw bez nadruku)Strój do zajęć z WF (koszulki białe krótki rękaw bez nadruku, granatowe spodenki, obuwie sportowe x 2)Plecak, pasek (koloru czarnego) lub szelki do spodniKomplet pościeli (prześcieradło, zawleczka na kołdrę, zawleczka na zagłówek)Przybory toaletowe (w tym grzebień, lusterko)Przybory do czyszczenia obuwia (pasta do butów czarna w pudełku, szczotka, szmatka)Dokumenty: zdjęcia do legitymacji szkolnej, karta zdrowia, dowody osobiste celem dokonania zameldowania tymczasowego.SztućceKubekButy wojskowe polowe 2. Rozpoczęcie roku szkolnego dla I klasy 28 sierpnia 2017r. o godz. 11.00 w Świetlicy budynku Internatu Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. 3. Dodatkowe informacje: sekretariat tel.: 48 6716019, Komendant tel. 661731495.


ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY
24.07.2017

21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
26.06.2017

23 czerwca 2017r. o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Żaka – proboszcza parafii w Łęgonicach i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.


EGZAMINY WSTĘPNE DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
12.06.2017

10 czerwca 2017r. odbyły się egzaminy wstępne dla kandydatów do Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. Na ten dzień zjechało się ok. 50 kandydatów z różnych stron naszego kraju, którzy wyrazili chęć kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole. Byli przedstawiciele województw: dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Towarzyszyli im oczywiście niezawodni Rodzice.


MON nas wybrał
08.06.2017

Jesteśmy w pilotażu !!! Ministerstwo Obrony Narodowej wybrało szkoły, którym będzie patronować i które będzie wspierać wojskowo i finansowo. Jesteśmy jedną z nich!


ŚWIĘTO KADETA W CHEŁMNIE
08.06.2017

21 maja 2017 r. w Chełmnie odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów Liceów Woskowych SALW – a obchody Święta Kadetów – Chełmno2017. W uroczystościach wzięła udział delegacja Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej ze sztandarem ZSPiMS.


ŚWIĘTO 25 BATALIONU DOWODZENIA
08.06.2017

12 maja 2017r. cały stan osobowy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz opiekunami oraz sztandarem ZSPiMS wyjechał do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie odbyły się uroczystości Święta 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Główne uroczystości rozpoczęto apelem na placu kompleksu wojskowego w Tomaszowie Mazowieckim.


ŚWIĘTO W DOBROMIERZU
08.06.2017

14 maja 2017 roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej gościło w Dobromierzu w gm. Kluczewsko w pow. włoszczowskim, woj. świętokrzyskim na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się uroczystość nadania imienia mjr. Hubala i wręczenia sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele, po czym główna część odbyła się na placu szkolnym.


Informacja
01.06.2017

UWAGA KANDYDACI DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!! Egzaminy do Liceum Kadetów są zaplanowane na dzień 10.06.2017 r. od godz. 9.00. Prosimy o zabranie sprzętu sportowego, dokumentów tożsamości (dowód osobisty lub legitymacja szkolna) oraz dostarczenie zaświadczeń lekarskich. POZDRAWIAMY I ZAPRASZAMY!!!!!!!


Widok ze spadochronu
24.05.2017

Wielu z nas od chwili, gdy przekroczyło próg Liceum Kadetów RP w Lipinach chciało jak najszybciej zrealizować swoje marzenie i skoczyć ze spadochronem. W ciągu całego roku szkolnego nie czuliśmy stresu i strachu przed skokiem, byliśmy spokojni i cieszyliśmy się z nadchodzącej przygody, która na nas czekała... Poniżej opisujemy jak wygląda takie przeżycie już oczami skoczka oraz jakie odczucia towarzyszą takiemu wydarzeniu. Nie boją się jedynie ci, którzy pozbawieni są wyobraźni …


ZMIANA NA STANOWISKU DOWÓDCY 25 BATALIONU DOWODZENIA
23.05.2017

28 kwietnia 2017r. delegacja Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywała na zaproszenie w 25 Batalionie Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. ks. Józefa Poniatowskiego gdzie odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 25 Batalionie Dowodzenia.


ZNAK PAMIĘCI NA GROBIE WESTERPLATCZYKA
23.05.2017

22 kwietnia 2017r.na zaproszenie Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Odrzywole, kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej udali się do miejscowości Sarnówek Duży w gminie Bodzechów na uroczystości umieszczenia Znaku Pamięci na grobie Westerplatczyka starszego legionisty Czesława Kołtona.


Rekrutacja
19.05.2017

UWAGA KANDYDACIDO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!!   ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE PODJĘCIEM NAUKI W LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ INFORMUJEMY, ŻE TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE JEST WYDŁUŻONY DO 10 CZERWCA 2017R. DO GODZ. 9.00.   Z A P R A S Z A M Y !!!


22 KWIETNIA 2017r. – DZIEŃ OTWARTY
27.04.2017

22 kwietnia 2017 r. (w sobotę) zorganizowany został w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach Dzień Otwarty dla gimnazjalistów zainteresowanych do kontynuowania nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Z różnych stron naszego kraju przybyła liczna grupa kandydatów wraz ze swoimi rodzinami.


SZKOLENIE W 25 BATALIONIE DOWODZENIA
27.04.2017

W dniu 20 kwietnia 2017 r. na terenie ośrodka szkoleniowego 25 Batalionu Dowodzenia w Glinniku odbyły się zajęcia ze Szkolenia Wojskowego dla kadetów I i II klasy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.


Od gitary po pochodnie – rekolekcje wielkopostne w naszej szkole.
25.03.2017

W trzecim tygodniu marca przypadł nasz czas rekolekcji. Spotkania wielkopostne odbywały się w szkole. Za salę konferencyjną i miejsce modlitewne służył nam szkolny korytarz, ze specjalną na tę okazję scenografią.


Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty….
25.03.2017

Na ten jeden dzień zrobiło się cieplej. Wtorek - 21 dzień marca - nie rozpieszczał słońcem, ale i nie straszył deszczem.


WIZYTA W GRÓJCU
14.03.2017

W poniedziałek 13 marca 2017 r. odbył się pierwszy finał, dla specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych, w V edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”, ogłoszonego przez marszałka Senatu RP, Stanisława Karczewskiego dla uczniów szkół ziemi białobrzeskiej, grójeckiej, kozienickiej i przysuskiej.


WARSZTATY SZKOLENIOWE W PUŁKU OCHRONY
13.03.2017

W ramach współpracy Pułku Ochrony ze szkołami posiadającymi klasy mundurowe, 3 marca 2017r. kadeci klas pierwszych Liceum Kadetów RP udali się wraz z opiekunami do Warszawy, gdzie odbyły się zajęcia ze szkolenia ogólnowojskowego, specjalistycznego i walki wręcz. Uczestnicy zajęć zapoznali się z budową oraz obsługą broni strzeleckiej będącej na wyposażeniu jednostki.


III BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
13.03.2017

W sobotę, 4 marca 2017r. w Lipinach odbył się kolejny już Bieg upamiętniający „Żołnierzy Wyklętych”. Organizatorem był Wójt Gminy Marian Kmieciak przy współpracy Dyrekcji Szkół z terenu gminy Odrzywół. Dopisała piękna, słoneczna pogoda i uczestnicy, których w tym roku było 221. W ubiegłym roku uczestników było 150.


KOŁO TAKTYCZNE W ŁODZI
06.03.2017

W dniach 4 – 5 marca 2017r. na zaproszenie Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów „KOMPANJA BRUS” przebywała w Łodzi delegacja kadetów Koła Taktycznego Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w składzie: Nina Stępień, Paweł Olczyk, Jakub Kozak, Daniel Ziółkiewicz i Emil Pawłowski.


Życzenia
10.02.2017

LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ŻYCZY WSZYSTKIM UDANYCH FERII ZIMOWYCH I DOBREGO


ZAKOŃCZENIE I SEMESTRU 2016/2017
10.02.2017

W dniu 10 lutego odbył się uroczysty apel szkolny, podczas którego dyrektor ZSPiMS pani dr Dorota Sokołowska podsumowała I semestr roku szkolnego 2016/2017. Podczas apelu wręczono nagrody i wyróżnienia a także awanse na pierwszy i kolejne stopnie służbowe w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. Awanse otrzymali:


POGRZEB KOMBATANTA
10.02.2017

W dniu 4 lutego 2017r. kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywał w Rawie Mazowieckiej, gdzie na cmentarzu parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP odbyła się uroczystość pożegnalna Ś.Pkpt. rez. Franciszka Klimka, który był długoletnim prezesem Koła Związku Kombatantów RP i BWP w Rawie Mazowieckiej oraz członkiem zarządu KRPiBWP w Łodzi. Ś.P Pankpt. rez. Franciszek Klimek był inicjatorem i organizatorem wielu uroczystości patriotycznych m.in. na Ziemi Rawskiej, w Jeżowie.


SPOTKANIE W DOMU „HUBALCZYKA”
09.02.2017

W dniu 2 lutego 2017r. w godzinach popołudniowych grupa kadetów I i III roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej z opiekunami odwiedziła Pana płk. Mariana Zacha „Honorowego Hubalczyka” w jego mieszkaniu w Poświętnem.


OBCHODY 154 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863r. I BITWY POD OSSĄ
24.01.2017

Po raz kolejny w Stanisławowie – Królówce odbyła się uroczystość poświęcona 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863r. Organizatorem był Wójt Gminy Odrzywół Marian Kmieciak i Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego z Lipin. Na odległej o kilkaset metrów od Stanisławowa, leśnej górze zwanej Królówką znajduje się pochodząca z 1827 r. kaplica św. Marii Magdaleny.


29 LISTOPADA W WARSZAWIE
08.12.2016

29 listopada 2016 r. kadeci II roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej z wychowawcami uczestniczyli we Mszy Świętej w Kościele pw. św. Jacka w Warszawie sprawowanej w intencji Kadetów z Junackiej Szkoły Kadetów oraz zmarłego w październiku br. kpt. rez. Leszka Rocha Kota – Prezesa Związku Junackiej Szkoły Kadetów in. gen. Władysława Andersa w Londynie.


SZKOLENIE W STAROSTWIE POWIATOWYM
06.12.2016

17 listopada 2016r. W budynku Starostwa Powiatowego w Przysusze odbyła się narada szkoleniowa związana z przedstawieniem zasadniczych informacji o ćwiczeniu MAZOWSZE – 16 realizowanym przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w dniach 22 – 24 listopada 2016r.


HUBALOWA WIGILIA 2016
03.12.2016

2 grudnia 2016 r. kadeci I roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z wychowawcami wzięli udział w X Hubalowej Wigilii zorganizowanej przez dyrekcję ZSZ im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w rejonie dawnej leśniczówki Bielawy na pamiątkę wigilii 24 grudnia 1939r., w której uczestniczył mjr Hubal ze swoimi żołnierzami. Co roku zbierają się na leśnej polanie przedstawiciele szkół noszących imię Walecznego Majora. W tym roku Gospodarze spotkania, Beata Jasek dyrektor radomskiego „Hubala” wspomagana aktywnie przez Justynę Bujek, nauczycielkę historii oraz dyrektor RDLP w Łodzi Dariusz Pieniak przywitali przybyłych uczestników wigilii, dziękując im jednocześnie za pamięć o żołnierzach majora Hubala i obecność w tym miejscu od tak wielu lat.


DZIEŃ PATRONA ŚLUBOWANIE I ROCZNIKA
25.11.2016

25.11.2016 r. odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły, które rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą Świętą w intencji Patronki Szkoły, wychowanków i absolwentów Korpusów Kadetów oraz całej społeczności lipińskiej placówki. Po Mszy Św. w kolumnie marszowej, prowadzonej przez szwadron ułanów ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, uczestnicy uroczystości przemaszerowali na teren Szkoły.


KADECI I ROKU NA WARMII I MAZURACH
04.11.2016

3 listopada 2016r. w godzinach popołudniowych., na zaproszenie Dowództwa Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej im. gen. bryg. Stefana Pasławskiego oraz w ramach Szkolenia Wojskowego, I klasa Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z wychowawcami udała się w podróż wojskowo – geograficzną do północno – wschodniej na Warmię i Mazury.


II KLASA W KOTLINIE KŁODZKIEJ
24.10.2016

23 października 2016r. w godzinach popołudniowych., na zaproszenie Dowództwo 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w ramach Szkolenia Wojskowego, II klasa Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z wychowawcami udała się w podróż wojskowo – geograficzną do południowej części naszego kraju, do Kotliny Kłodzkiej.


XXV ROCZNICA ŚMIERCI KSIĘDZA JANA ZIEI
23.10.2016

W sobotę, 22 października br. w kaplicy w Ossie miała miejsce uroczystość upamiętniająca wybitnego kapłana, pochodzącego z Ossy ks.Jana Ziei. W uroczystości wzięli udział kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej ze sztandarem ZSPiMS. Homilię wygłosił ks. Proboszcz Adam Łukiewicz. Po mszy św. referat o życiu kapłańskim i społecznym wygłosił mgr Andrzej Tomczyk z Myślakowic. Ksiądz Rektor Aleksander Seniuk przypomniał o procesie beatyfikacyjnym ks. Ziei i prosił mieszkańców o modlitwę w tej sprawieZebrani mogli w namiocie przy kaplicy zwiedzić wystawę poświęconą ks. Ziei, którą przygotowała Pani Bogumiła Stępień –Dyrektor GBP w Odrzywole. Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani tradycyjną grochówką i herbatą.


VI RAJD PIESZY KADETA
13.10.2016

W sobotę, 8 października br. odbył się już VI Rajd Pieszy Kadeta organizowany przez Wójta Gminy Odrzywół i Komendanta Liceum Kadetów z Lipin płk. Ryszarda Młodzianowskiego. Uczestniczyło w nim około 40 młodzieży wraz z wychowawcami z ZSPiMS w Lipinach oraz kilkoro uczniów z Publicznego Gimnazjum w Odrzywole. Uczestnicy mieli do pokonania ok. 14 km na trasie Lipiny – Ossa – Grabiny.


18 – TKA ŻAKLINY
12.10.2016

18 września 2016r. kadeci II i III roku Liceum Kadetów RP wzięli udział w święcie st. kpr. kadeta Żakliny Karwat, która obchodziła 18 rocznicę urodzin. Obchody zainaugurowane zostały mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dziewicy Męczennicy. Msza odbyła się zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym ze sztandarem ZSPiMS. Podczas mszy św. Komendant LKRP złożył Jubilatce życzenia oraz wręczył upominek. Po uroczystości w kościele parafialnym kadeci wzięli udział w hucznej zabawie zorganizowanej w pomieszczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej w rodzinnej miejscowości Jubilatki – w Sadykierzu.100 lat Jubilatko!!!!Galeria zdjęć


UROCZYSTOŚCI W STEFANOWIE
12.10.2016

18 września 2016r. w Stefanowie w gminie Gielniów odbyły się obchody rocznicy bitwy Armii Krajowej w czasie II wojny światowej pod Stefanowem koło Gielniowa i 62 rocznicy pacyfikacji tej wsi. W uroczystościach na zaproszenie Wójta Gminy Gielniów wzięli udział kadeci I roku Liceum Kadetów RP wraz z opiekunem Panią prof. Dorotą Niezabitowską.


77 ROCZNICA BITWY NAD BZURĄ
12.10.2016

17 września 2016r. delegacja kadetów Liceum Kadetów RP udała się do Kutna na zaproszenie Stowarzyszenia Liceów Wojskowych SALW – a oraz Liceum Wojskowego z Kutna i wzięła udział w uroczystości z okazji 77 rocznicy bitwy nad Bzurą, która odbyła się w Parku Wiosny Ludów. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, uczniowie i mieszkańcy Kutna.


PATROL ROZMINOWANIA SZKOLI KADETÓW
20.09.2016

13.09.2016r. w ZSPiMS przebywał 27 Patrol Rozminowywania będący w strukturze 25 Batalionu Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Patrol przeprowadził szkolenie profilaktyczne dla wszystkich uczniów, w tym kadetów LKRP oraz nauczycieli na temat:„Postępowanie w przypadku ujawnienia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych”


UROCZYSTOŚCI W JEŻOWIE
18.09.2016

9 września 2016r. odbyła się uroczystość poświęcona 77 rocznicy bitwy z okresu września 1939r. przez 30 – tą Poleską Dywizje Piechoty pod Jeżowem (pow. brzeziński, woj. łódzkie). Na tę uroczystość zaprosili Liceum Kadetów RP: Wójt Gminy Jeżów, dyrektor SP im. Bohaterów Września 1939r., Koło Kombatantów oraz proboszcz parafii Jeżów.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
17.09.2016

1 września 2016 r. zainaugurowany został nowy rok szkolny 2016/2017 mszą św. celebrowaną przez ks. Marka Strzępka i Tadeusza Żaka, po której społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej w Lipinach ze sztandarem szkoły na czele przemaszerowała na teren szkoły.


ŚMIERĆ KADETA
07.09.2016

Podczas pobytu na wakacjach, kadetów i ich rodziny oraz nauczycieli i wychowawców obiegła tragiczna wiadomość: podczas wykonywania prac polowych w gospodarstwie zginął tragicznie kadet II roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej – FILIP PIÓRKOWSKI. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w parafii w Szymanach koło Szczytna. Na uroczystości obecni rodzina, znajomi, koledzy oraz: koleżanki i koledzy – kadeci z klasy i lipińskiej szkoły wraz z nauczycielami i opiekunami, którzy towarzyszyli tragicznie zmarłemu koledze i wychowankowi w ostatniej drodze. Obecny był także wikariusz parafii odrzywolskiej ks. prefekt Marek Strzępek jako koncelebrans. Podczas uroczystości w kościele prafialnym kadet Filip Piórkowski został pośmiertnie awansowany na stopień kapral kadet. SPOCZYWAJ W SPOKOJU KADECIE.NIECHAJ ZIEMIA WARMIŃSKA LEKKĄ CI BĘDZIE!!!


ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY
04.09.2016

W dniu 22 lipca 2016 r. w 135. rocznicę urodzin patrona pułku gen. dyw. Bolesława Wieniawy Długoszowskiego odbyły się obchody święta Pułku Ochrony. Główna część obchodów to uroczysty apel, w którym udział wzięło liczne grono zaproszonych gości. Wśród nich Dowódca Garnizonu Warszawa płk Robert Głąb, Biskup Polowy Wojska Polskiego generał Józef Guzdek, kombatanci Armii Krajowej z pułku "Baszta", byli dowódcy Pułku Ochrony, szefowie pionów i dowódcy z Dowództwa Garnizonu Warszawa i z innych instytucji i jednostek wojskowych oraz przedstawiciele szkół współpracujących z pułkiem.


UWAGA KADECI I ROKU LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!!
29.07.2016

Rozpoczęcie roku szkolnego dla I klasy 25 sierpnia 2016r. o godz. 10.00 w Świetlicy budynku Internatu Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach.Prosimy mieć ze sobą dowody osobiste celem dokonania zameldowania tymczasowego.Podręczniki można odkupić od klas starszych programowo lub zakupić.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
27.07.2016

24 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. O godz. 9.00 w lipińskiej kaplicy odbyła się msza św. sprawowana przez wikariusza parafii odrzywolskiej ks. prefekta Marka Strzępka, po czym orszak przemaszerował na plac przed szkołą, gdzie po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu narodowego odbyła się dalsza część uroczystości.


WIZYTA DZIECI W LIPINACH
18.06.2016

13 czerwca 2016 r. do Lipin zawitał rajd profilaktyczny zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami jej byli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Odrzywole oraz kadeci z ZSPiMS w Lipinach.


DZIEŃ DZIECKA W POPOWIE
17.06.2016

4 czerwca 2016r. kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej udali się do Popowa nad zalewem Zegrzyńskim do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej na zaproszenie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej. Tam też Dyrektor Generalny Służby Więziennej, Dyrektor Okręgowy SW w Warszawie, Komendant OSSW w Popowie i Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Warszawie zorganizowali Dzień Dziecka dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników SW.


SPŁYW KAJAKOWY PO PILICY
17.06.2016

3 czerwca 2016r. po zakończeniu zajęć szkoleniowych cały stan osobowy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z opiekunami udał się autobusem do m. RZECZYCA, gdzie nastąpił start spływu kajakowego po rzece PILICA.


VI SEJMIK ZIEMI ODROWĄŻÓW
17.06.2016

To już szóste spotkanie w ramach Ziemi Odrowążów, które tym razem odbyło się na ziemi opoczyńskiej. 3 czerwca 2016 roku w ramach Porozumienia, zawartego osiem lat temu, obradował kolejny Sejmik Ziemi Odrowążów.


1 CZERWCA W ODRZYWOLE
17.06.2016

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca 2016 r. Wójt Gminy Odrzywół, przy współpracy Dyrekcji Szkół, zorganizował w Odrzywole festyn. Wzięła w nim udział społeczność szkolna z ZSPiMS w Lipinach – w tym kadeci Liceum kadetów RP, Publicznego Gimnazjum w Odrzywole i Publicznej Szkoły Podstawowej w Odrzywole.


TARGI PROOBRONNE W OSTRÓDZIE
14.06.2016

Pro Defense to pierwsze i największe tego typu wydarzenie w Polsce i Europie. Łączy ono w sobie Targi Proobronne i Kongres Organizacji Proobronnych z Polski i innych krajów członkowskich NATO.


Ogłoszenie
01.06.2016

UWAGA KANDYDACI DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!!   Wobec dużego zainteresowania nauką w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach, dokumenty (podanie, wykaz ocen, zaświadczenie lekarskie, opinia wychowawcy/pedagoga) można składać osobiście lub pocztą do 15.06.2016r. Egzamin przewidziany jest na dzień 18.06.2016r. (sobota) godz. 9.00. Z A P R A S Z A M Y!!!


KADECI W OPOLU LUBELSKIM
01.06.2016

30 maja 2016r. kadeci II roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywali w Opolu Lubelskim na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego.


21 MAJA – ŚWIĘTO KADETA
25.05.2016

21 maja 2016 r. w pięknej scenerii Czerwonej Wieży Twierdzy Modlin odbyła się IV Konferencja „Edukacja patriotyczna młodzieży” pt. Państwu – Obywatela. Ojczyźnie – Żołnierza. Przedmiotowa Konferencja, pod honorowym patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, stanowi cykl konferencji organizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a, poświęconych edukacji patriotycznej najmłodszych obywateli RP.


KADECI SKACZĄ ZE SPADOCHRONEM
25.05.2016

W dniu 12 maja 2016r. po zajęciach lekcyjnych kadeci I i II klasy LKRP wraz z opiekunami udali się do Krakowa, gdzie w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych rozpoczął się kurs spadochronowy. Kurs został zorganizowany pod egidą Centrum Szkolenia Spadochronowego Służb Mundurowych w Krakowie.


KLASA MATURALNA KOŃCZY NAUKĘ W LKRP
23.05.2016

29 kwietnia 2016r. był dniem zakończenia nauki w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. O godz. 10.00 w lipińskiej kaplicy odbyła się msza św. sprawowana przez wikariusza odrzywolskiej parafii ks. prefekta Marka Strzępka.


SPOTKANIE W ANIELINIE
22.05.2016

28 kwietnia 2016 r. delegacja Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wzięła udział w uroczystości z okazji 76 rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w lesie pod Anielinem.


KADECI W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ
07.05.2016

19 kwietnia 2016r. kadeci II klasy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej udali się na zaproszenie Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie miał miejsce miał miejsce finał IV edycji konkursu o Żołnierzach Wyklętych, którego organizatorem jest Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.


23.04.2016 r. – DZIEŃ OTWARTY W LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
07.05.2016

23 kwietnia 2016r. o godz. 9.30 rozpoczął się Dzień Otwarty w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. Z różnych stron kraju przyjechali wraz z rodzinami kandydaci zainteresowani podjęciem nauki i szkoleniem wojskowym w naszej szkole.


KADECI NA ZAWODACH PŁYWACKICH
15.04.2016

W dniu 12 kwietnia 2016r. na Basenie Powiatowym Przysusze odbyły się III Indywidualne Mistrzostwa Szkół Powiatu Przysuskiego w pływaniu. W mistrzostwach wzięła udział reprezentacja Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowali: st. kpr. kadet Mateusz Majewski, st. szer. kadet Michał Ryfczyński, kadet Nina Stępień, kadet Filip Królikowski.


ZLOT GRUP PARAMILITARNYCH W INOWŁODZU
12.04.2016

W dniach 9 – 10 kwietnia 2016r.odbył na zamku w Inowłodzu się pierwszy "Zlot Grup Paramilitarnych". W zlocie uczestniczyło 150 rekonstruktorów oraz członków grup paramilitarnych z całej Polski, w tym przedstawiciele Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w składzie: st. szer. kadet Emil Pawłowski, st. szer. kadet Daniel Ziółkiewicz, kadet Nina Stępień, kadet Paweł Olczyk, kadet Łukasz Wójcik. Organizatorem imprezy było Inowłodzkie Bractwo Rycerskie.


SZKOLENIE WOJSKOWE W 25 BATALIONIE DWODZENIA
09.04.2016

8 kwietnia 2016r. kadeci I i II roku LKRP wraz z opiekunami: Paniami mgr Agnieszką Niemirską i mgr Pauliną Strzelecka oraz komendantem LKRP, wyjechali do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie odbyły się zaplanowane w ramach porozumienia zajęcia ze Szkolenia Wojskowego na terenie 25 Batalionu Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.


Współpraca ze służbą więzienną
09.04.2016

7 kwietnia 2016r. zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Warszawie a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach.


MIANOWANIE NA KOLEJNE STOPNIE
30.03.2016

10 marca 2016r. odbyła się niezwykle miła uroczystość, podczas której uhonorowano awansami na kolejny stopień najlepszych kadetów za I semestr bieżącego roku szkolnego. Wręczenie awansów odbyło podczas apelu szkolnego. Akty mianowania wraz z nowymi stopniami wręczył Dyrektor ZSPiMS pan Mirosław Mijał i komendant LKRP.


TARGI EDUKACYJNE W WARCE
30.03.2016

12 marca 2016r. delegacja kadetów LKRP udała się do Warki na zaproszenie dyrekcji gimnazjum celem wzięcia udziału w zorganizowanych pierwszych w tym mieście targach edukacyjnych. Do udziału w targach zaproszono 13 szkół ponadgimnazjalnych z regionu i województwa mazowieckiego.


Rekolekcje 2016
30.03.2016

W dniach 8 – 10 marca 2016r. odbyły się rekolekcje wielkopostne. Mottem rekolekcji było hasło:„ZAŁAP SIĘ NA MIŁOSIERDZIE”.Organizatorem rekolekcji był ksiądz prefekt Marek Strzępek – wikariusz parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole i jednocześnie nauczyciel religii. Rekolekcje zawierały liczne spotkania, prelekcje i projekcje filmów.Galeria zdjęć


KONKURS HISTORYCZNY W OSSIE
29.02.2016

29 lutego 2016r. na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Ossie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu:„BOHATEROWIE POLSKICH POWSTAŃ”,ogłoszonego przez Wójta Gminy Odrzywół Pana Mariana Kmieciaka. Przedmiotem konkursu było przygotowanie i przedstawienie prezentacji multimedialnej związanej z wybraną sylwetką bohatera powstania narodowego XVIII – XX wieku.


OBCHODY DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
28.02.2016

W niedzielę, 28 lutego br. w Lipinach już po raz drugi odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku bieg odbył się w ramach ogólnopolskiej edycji koordynowanej przez Fundację Wolność i Demokracja. Patronat honorowy nad ogólnopolską edycją biegu objął Prezydent RP Andrzej Duda.


REKONSTRUKCJA BITWY POD OLSZYNKĄ GROCHOWSKĄ
27.02.2016

27 lutego 2016r. kadeci II roku LKRP wraz z opiekunami: Panią mgr Dorotą Niezabitowską, Panią mgr Pauliną Strzelecką i Panią mgr Urszulą Kwintal uczestniczyła w rekonstrukcji bitwy z okresu Powstania Listopadowego 1831r. pod Olszynką Grochowską.


SZKOLENIE W PUŁKU OCHRONY
26.02.2016

Zgodnie z Planem Współpracy na Rok 2016, 26 lutego 2016r. na terenie Pułku Ochrony w Warszawie odbyły się warsztaty ze Szkolenia Wojskowego, w których uczestniczyli kadeci II roku LKRP. Organizatorzy przygotowali kilka punktów nauczania m.in. ze Szkolenia Ogniowego, Regulaminu Służby Wartowniczej, Musztry, Inżynieryjno – Saperskiego.


KONKURS RECYTATORSKI
10.02.2016

W Ośrodku kultury „ARSUS” Domu Kultury „KOLOROWA” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy odbył się XIII Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety – Władysława Broniewskiego.


WARSZTATY AKADEMICKIE
06.02.2016

W okresie ferii zimowych, w dniach 3 – 5 lutego 2016r., czworo kadetów: st. plut. kadet Konrad PRZYWAŁA, st. kpr. kadet Karolina PERKA, st. kpr. kadet Katarzyna WARCZYK i kpr. kadet Paulina OKRASA, wzięło udział w projekcie edukacyjnym pod hasłem: „LIDERZY AKADEMII NAUK SPOŁECZNYCH” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Młodzież miała okazję do spotkania się, wymiany poglądów i nawiązania kontaktów z rówieśnikami ze szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego oraz zwiedzania stolicy.


18 URODZINY KADETA PATRYKA
29.01.2016

24 stycznia 2016r. delegacja kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej ze sztandarem ZSPiMS wzięła udział w uroczystej mszy św. w kościele parafialnym p.w. Trójcy Świętej w Cielądzu w intencji kpr. kadeta Patryka Sochy, który obchodził 18 urodziny.


W GOŚCINIE U BRACI MNIEJSZYCH KAPUCYNÓW W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ
29.01.2016

24 stycznia 2016r. Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywało z wizytą w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą. O godz. 11.00 odbyła się uroczysta msza św. z asystą wojskową dla uczczenia 153 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Brat Gwardian Zdzisław Tokarczyk celebrujący mszę św. w gorących słowach powitał kadetów, a w swojej homilii nawiązał do obchodzonej rocznicy i przypomniał o roli księży i braci zakonnych, w tym bł. Honorata, jaką odegrali w powstaniu styczniowym.


SPOTKANIE Z WKU
29.01.2016

Dnia 20.01.2016 r. w świetlicy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie dla uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego, w tym kadetów III roku LKRP, z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu Panem mjr. Arturem Łęckim, który przedstawił maturzystom ofertę związaną z dalszym kształceniem na uczelniach wojskowych, szkoleniem ramach służby przygotowawczej oraz w Narodowych Siłach Rezerwowych.


OBCHODY 153 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO
27.01.2016

W sobotę, 23 stycznia br. w mroźny poranek w Stanisławowie – Królówce odbyła się uroczystość 153 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Organizatorem był Wójt Gminy Odrzywół i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach. W uroczystości wzięła udział młodzież szkolna z Lipin oraz szkół gminnych.


Dni otwarte
27.01.2016

UWAGA GIMNAZJALIŚCI!!! ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE W LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 17 MARCA, 23 KWIETNIA 2016r.


HUBALOWA WIGILIA – 2015
07.12.2015

4 grudnia 2015r. kadeci I roku LKRP udali się na zaproszenie Zespołu Szkół zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w rejon dawnej leśniczówki Bielawy na uroczystą tzw. Hubalową Wigilię, albowiem tutaj była leśniczówka, w której mjr Hubal spędził wieczór wigilijny 24 grudnia 1939r.


DZIEŃ PATRONA – ŚLUBOWANIE KADETÓW I ROKU
07.12.2015

27 listopada 2015r. obchodzono w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej Dzień Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 w kaplicy lipińskiej mszą św. sprawowaną przez wikariusza parafii w Odrzywole ks. prefekta Marka Strzępka oraz proboszcza parafii w Rusinowie ks. Edwarda Swata.


ŚWIĘTO 11 LISTOPADA 2015r
21.11.2015

11 listopada 2015r. odbyły się obchody rocznicy odzyskania niepodległości, w których udział wziął cały stan osobowy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej polskiej ze sztandarem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej.


WIZYTA W PARAFII RUSINÓW
19.11.2015

8 listopada 2015r. kadeci przebywali sąsiedniej gminie – Rusinowie, na zaproszenie proboszcza parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła księdza Edwarda Stanisława Swata. Kadeci uczestniczyli w uroczystej mszy świętej o godz. 9.00.


KADECI W STRAŻY GRANICZNEJ
12.11.2015

4 listopada 2015r. po zakończeniu zajęć szkolnych, kadeci I roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wyjechali w podróż wojskowo – geograficzną w rejon Warmii i Mazur. Bazę wypadową stanowiło Gospodarstwo Agroturystyczne w miejscowości Sasek Mały koło Szczytna. W pierwszym dniu podróży kadeci odwiedzili Warmińsko – Mazurski Oddział Straży Granicznej im. gen. bryg. Stefana Pasławskiego w Kętrzynie. Na wstępie przedstawiciele Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prezentacji multimedialnej przybliżyli młodzieży rolę i zadania Straży Granicznej. Podczas wizyty kadeci mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym do ochrony granicy państwowej oraz kontroli ruchu granicznego.


MARATON FILMOWY
31.10.2015

23 października 2015r.o godz. 20.00 rozpoczął się pierwszy w Sali kinowej Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej nocny maraton filmowy pod nazwą „NOC Z TOLKIENEM”.


UROCZYŚTOŚCI W „HUBALU”
26.10.2015

16 października 2015r. kadeci III roku LKRP udali się do Radomia na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” na uroczystość odsłonięcie Tablicy poświęconej „Hubalczykom”, ostatnim żołnierzom wojny obronnej Polski 1939 roku walczącym w Oddziale Wydzielonym Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala oraz obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej.


PIERWSZY ROCZNIK SZKOLI SIĘ W WARSZAWIE
26.10.2015

Zgodnie z Planem Współpracy z Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa, 23 października 2015r. na terenie koszar tej Jednostki Wojskowej odbyły się zajęcia ze Szkolenia Wojskowego dla kadetów I roku LKRP. Szkoleni podzieleni zostali na grupy szkoleniowe ze zmianą grup.


KADECI GŁOSUJĄ
26.10.2015

25 października 2015r. został ogłoszony jako dzień wyborów do naszego Parlamentu. Udział w wyborach biorą wszyscy pełnoprawni obywatele naszego kraju. Również kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przystąpili do wypełnienia obywatelskiego obowiązku.


DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI
26.10.2015

15 października 2015r. delegacja kadetów II roku LKRP udała się do Borkowic na zaproszenie dyrekcji ośrodka dla niepełnosprawnych na obchody Dnia Niepełnosprawności. Uroczystość otworzył prezes Stowarzyszenia „OPOKA” Pan Włodzimierz Krupa.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W LKRP
26.10.2015

14 października 2015r. odbył się w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym uroczysty apel z okazji Dnia edukacji Narodowej. Dowódcą uroczystości była plut. kadet Alicja Zielińska.


ZJAZD ABSOLWENTÓW SZKÓŁ LIPIŃSKICH
06.10.2015

26 września 2015r. odbył się XI Zjazd Absolwentów Szkół Lipińskich. W uroczystościach wzięli udział kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej, którzy zaprezentowali umiejętności z zakresu wyszkolenia i ceremoniału wojskowego.


Kadeci w Stefanowie
06.10.2015

W niedzielę, 20 września br. w Stefanowie k. Gielniowa odbyła się uroczystość patriotyczna poświęcona kolejnej, 71 – rocznicy bitwy stoczonej w tym miejscu w ramach akcji „Burza” przez 72 i 25 pułk Armii Krajowej. W uroczystości uczestniczyły środowiska kombatanckie Armii Krajowej, delegacje samorządowe, mieszkańcy gminy Gielniów i powiatu przysuskiego. W uroczystości wzięli jak co roku udział kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.


90 – LECIE UTWORZENIA KORPUSU KADETÓW W RAWICZU
06.10.2015

2 października 2015r. po zakończeniu zajęć szkoleniowych, kadeci II i III roku LKRP udali się do Wielkopolski na zaproszenie władz Rawicza, gdzie następnego dnia odbyła się uroczystość z okazji 90 rocznicy utworzenia Korpusu Kadetów.


Plan lekcji na rok szkolny 2015/2016
17.09.2015

Plan lekcji na rok szkolny 2015/2016


76 ROCZNICA BITWY POD JEŻOWEM
10.09.2015

9 maja 2015r. odbyła się uroczystość poświęcona 76 rocznicy bitwy z okresu września 1939r. przez 30 – tą Poleską Dywizje Piechoty pod Jeżowem (pow. brzeziński, woj. łódzkie). Na tę uroczystość zaprosili Liceum Kadetów RP: Wójt Gminy Jeżów, dyrektor SP im. Bohaterów Września 1939r., Koło Kombatantów oraz proboszcz parafii Jeżów.


Sobota Szkoleniowa 2015
10.09.2015

4 września 2015r. w Lipinach zainaugurowano pierwszą w nowym roku szkolnym 2015/2016. tzw. Sobotę Szkoleniową. W tym dniu zorganizowano i odbyto zajęcia szkoleniowe z przedmiotu „Szkolenie Wojskowe” dla całego stanu osobowego Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej:


INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
09.09.2015

1 września 2015r. w Lipinach zainaugurowany został nowy rok szkolny 2015/2016. O godz. 9.00 w lipińskiej kaplicy odbyła się uroczysta msza św. sprawowana przez ks. prefekta Marka Strzępka. Cały orszak z Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej na czele wraz ze sztandarem szkoły przemaszerował na teren szkoły. Na terenie szkoły uroczyście podniesiono flagę państwową przy dźwiękach hymnu narodowego.


KADECI W KRAKOWIE I LWOWIE
31.08.2015

W dniach 11 – 13 czerwca br. odbył się, zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów Liceów Wojskowych SALW – a oraz Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki im. Korpusu Kadetów Nr 2, Rajd Szlakiem Korpusu Kadetów Nr 1 Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którym uczestniczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie, kadeci z Liceum Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej w Lipinach, harcerze z Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki im. Korpusu Kadetów Nr 2 oraz członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych SALW – a.


SPŁYW KAJAKOWY PO PILICY
31.08.2015

20 czerwca 2015r. po zakończeniu zajęć szkoleniowych cały stan osobowy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z opiekunami udał się autobusem do m. RZECZYCA, gdzie nastąpił start spływu kajakowego po rzece PILICA. Po udzieleniu instruktarzu oraz przekazaniu uwag i wskazówek przez Pana Mirosława Kowalskiego – właściciela ośrodka sportów wodnych i konnych SAFARI w m. DOMANIEWICE oraz instruktora kajakarstwa, wyznaczone osady przygotowały kajaki, ustalono odpowiedni szyk i dano sygnał startu.


ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY
31.08.2015

24 lipca 2015 roku odbyły się obchody Święta Pułku Ochrony. Delegację Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej stanowili: komendant LKRP i kpr. kadet Wiktoria Tomaszewska z Rodzicami. Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona w kaplicy jednostki w intencji żołnierzy i pracowników pułku. O godzinie 12.00 meldunkiem dowódcy uroczystości ppłk. Mirosława Pietrasa złożonym dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Wiesławowi Grudzińskiemu rozpoczęła się główna część obchodów – uroczysty apel.


Ogłoszenie
12.08.2015

UWAGA KADECILICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!!!!!1. KADECI I ROKU – PRZYJAZD DO LIPIN 31 SIERPNIA 2015R. DO GODZ. 11.00, O GODZ. 11.00 SPOTKANIE W ŚWIETLICY INTERNATU.2. KADECI II i III ROKU – PRZYJAZD DO LIPIN 31 SIERPNIA 2015R. DO GODZ. 21.00.


Wyposażenie kadeta
12.07.2015

Kadeci winni mieć z sobą: Ubiór cywilnyDresy (najlepiej koloru ciemnego bez nadruku)Bielizna (w tym koszulki białe krótki rękaw bez nadruku)Strój do zajęć z WF (koszulki białe krótki rękaw bez nadruku, granatowe spodenki, obuwie sportowe x 2)Plecak, pasek (koloru czarnego) lub szelki do spodniKomplet pościeli (prześcieradło, zawleczka na kołdrę, zawleczka na zagłówek)Przybory toaletowe (w tym grzebień, lusterko)Przybory do czyszczenia obuwia (pasta do butów czarna w pudełku, szczotka, szmatka)Przybory szkolnePodręczniki wg odrębnego wykazu - jak na stronie ZSPiMS LipinyDokumenty: zdjęcia do legitymacji szkolnej, karta zdrowia Dodatkowe informacje tel. 602 895 284.


DZIEŃ DZIECKA W ODRZYWOLE
22.06.2015

W piątek 29 maja 2015r. w Odrzywole został zorganizowany międzyszkolny festyn zokazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Odrzywół oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Odrzywole. Swoje występy zaprezentowały dzieci z oddziałów przedszkolnych PSP Odrzywół i cheerleaderki z Publicznego Gimnazjum w Odrzywole. Znakomity pokaz musztry paradnej pokazali kadeci Liceum Kadetów RP.


WIZYTA DZIECI Z ODRZYWOŁU W LIPINACH
22.06.2015

10 czerwca 2015r. GKRPA w Odrzywole po raz czwarty była organizatorem Rajdu Profilaktycznego pod hasłem: „ŻYJĘ ZDROWO I ZACHOWUJĘ SIĘ WZOROWO” na trasie Odrzywół – Lipiny. W imprezie wzięli licznie udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum wOdrzywole pod opieką nauczycieli oraz rodzice dzieci.W Lipinach na uczestników rajdu czekały ciekawe atrakcje.


KOMUNIKAT
01.06.2015

UWAGA GIMNAZJALIŚCI!!!!!!!!!!! DO 10 CZERWCA 2015r. MOŻNA SKŁADAĆ DOKUMENTY DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (do pobrania na stronie www.kadeci.zspimslipiny.pl w zakładce "REKRUTACJA" + zaświadczenie lekarskie) EGZAMINY WSTĘPNE DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ODBĘDĄ SIĘ 13 CZERWCA 2015r. (SOBOTA) W LIPINACH. POCZĄTEK GODZ. 9.00. Z A P R A S Z A M Y!!!


ŚWIĘTO KADETA W WARSZAWIE
01.06.2015

21 maja 2015 r. w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła się III Międzynarodowa Konferencja „Edukacja patriotyczna młodzieży. 250 lat szkolnictwa wojskowego dla małoletnich w Polsce”.


UROCZYSTOŚCI 8 MAJA 2015r.
22.05.2015

8 maja 2015r. kadeci II roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowali szkołę w dwóch uroczystościach. Pierwszą z nich był udział w obchodach 75 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej w Rawie Mazowieckiej na zaproszenie władz miasta i powiatu oraz Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Rawie Mazowieckiej.


25 KWIETNIA 2015r. – DZIEŃ OTWARTY
29.04.2015

25 kwietnia 2015r. odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej, który rozpoczął się o godz. 9.30 podniesieniem flagi państwowej przy akordach hymnu narodowego. Z różnych stron kraju przyjechali zainteresowani podjęciem nauki w naszej szkole gimnazjaliści wraz z rodzinami.


OBCHODY 75 ROCZNICY ŚMIERCI MAJORA HUBALA
28.04.2015

24 kwietnia 2015r. odbyła się uroczystość poświęcona 75 Rocznicy Śmierci majora Henryka Dobrzańskiego „HUBALA”. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół Zawodowych w Radomiu. W uroczystości godnie reprezentowali Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej kadeci I roku. Uroczystości rozpoczęły się w Sali Tradycji 25 Batalionu Dowodzenia im. majora Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie zgromadzone są pamiątki po Majorze. Dalsza część uroczystości kontynuowana była w lesie pod Anielinem, gdzie zginął legendarny żołnierz.


KADECI BIORĄ UDZIAŁ W KONKURSACH
22.04.2015

Okres wiosenny sprzyja różnym konkursom, w których biorą również udział kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.14 kwietnia 2015r. na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach odbył się III finał konkursu: „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – WALKA O PAMIĘĆ I CZEŚĆ”.


MISTRZOWIE POWIATU W PŁYWANIU
31.03.2015

27 marca 2015 roku reprezentacja Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wzięła udział w zawodach pływackich na Basenie Powiatowym w Przysusze. Były to II Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Szkół Powiatu Przysuskiego.


DZIEŃ OTWARTY W ZSPiMS
22.03.2015

20 marca 2015r. odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach. Na placu przed szkołą zgromadzili się uczniowie ZSPiMS, gimnazjaliści z rodzicami i wychowawcami oraz kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.


Dni otwarte
18.03.2015

UWAGA GIMNAZJALIŚCI!!!   W DNIU 20 MARCA I 25 KWIETNIA 2015R. ODBĘDA SIĘ W LIPINACH DNI OTWARTE. POCZĄTEK O GODZ. 9.30.   Z A P R A S Z A M Y !!!!!!!


KADECI POD OLSZYNKĄ GROCHOWSKĄ
17.03.2015

7 marca 2015r. II klasa Liceum kadetów Rzeczypospolitej polskiej wraz z panią prof. Dorota Niezabitowską przebywali w Warszawie na zaproszenie organizatorów obchodów 184 Rocznicy Bitwy Pod Olszynką Grochowską.


Jazda konna w Lipinach
17.03.2015

Rozpoczął się kolejny turnus nauki jazdy konnej. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, obecny turnus kursu odbywa się w Lipinach. Zostały zaadaptowane dla koni dawne budynki gospodarcze oraz dawne boisko piłkarskie na pobliskiej leśnej polanie jako teren do nauki jazdy na lonży oraz przez przeszkody. Kadeci mogą odbywać naukę jazdy konnej w ramach nauki własnej, tzn. w każdy dzień powszedni w godz. 15.00 – 18.30 i oraz w soboty w godzinach zajęć ze Szkolenia Wojskowego. Kurs nauki jazdy konnej jest częścią składową wchodzącą w przedmiot Szkolenia Wojskowego i kończy się po drugim roku egzaminem na brązową odznakę jeździecką.Galeria zdjęć


Kadecka 18-tka
17.03.2015

8 marca 2015r. kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywali w Radomiu na zaproszenie kpr. kadet Moniki Rybickiej. W tym dniu w kościele p.w. Św. Rafała Kalinowskiego na radomskim Ustroniu odbyła się uroczysta msza św. z okazji osiemnastych urodzin.


I BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
17.03.2015

2 marca 2015r. w godzinach popołudniowych, ponad sto osób wystartowało w I Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowanym w Gminie Odrzywół. Uczestnikami byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Odrzywole oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach, w tym kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. Trasa licząca 1963 metry wiodła z Lipin, przez Emilianów i kończyła się na leśnej polanie, gdzie zapłonęło ognisko. Nie mogło obyć się bez pieczenia kiełbasek.


I ROCZNIK SZKOLIŁ SIĘ W WARSZAWIE
25.02.2015

Zgodnie z Planem Współpracy oraz programem szkolenia, 20 lutego 2015r. kadeci I roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywali na terenie Pułku Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy Długoszowskiego w Warszawie na zajęciach ze Szkolenia Wojskowego.


TARGI EDUKACYJNE KIELCE – 2015
25.02.2015

W dniach 11 – 12 lutego 2015r. odbyły się w Centrum Wystawienniczym w Kielcach jubileuszowe XX Targi Edukacyjne KIELCE – 2015, w których tradycyjnie udział wziął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej, w tym Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowane przez kadetów II roku: st. szer. kadet Paulinę Okrasę oraz kpr. kadeta Damiana Wilka wraz z opiekunami: płk Ryszardem Młodzianowskim i mgr Dorotą Niezabitowską.


Spotkanie z WKU
04.02.2015

Dnia 14.01.2015 r. w świetlicy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie dla uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu mjr Arturem Łęckim, który przedstawił maturzystom ofertę związaną z dalszym kształceniem na uczelniach wojskowych, szkoleniem w ramach służby przygotowawczej oraz Narodowych Siłach Rezerwowych.


Życzenia
18.12.2014


Wigilia - 2014
18.12.2014

16 grudnia 2014r. w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie wigilijne. O godz. 18.00 w stołówce szkolnej zgromadzili się kadeci, uczniowie internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego ze swoimi wychowawcami, nauczycielami oraz pracownikami administracji.


KADECKA 18 – TKA
18.12.2014

10 grudnia 2014r. swoje osiemnaste urodziny obchodził kpr. kadet III roku Patryk Lewandowski.


HUBALOWA WIGILIA – 2014
13.12.2014

5 grudnia 2014r. w rejonie dawnej leśniczówki BIELAWY odbyła się VIII Międzyszkolna „HUBALOWA WIGILIA” zorganizowana przez dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Radomiu.


ŚWIĘTO PATRONA – ŚLUBOWANIE KADETÓW I ROKU
11.12.2014

28 listopada 2014r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego był dniem Święta Patrona Szkoły – dr Heleny Spoczyńskiej. Był to dzień, na który oczekiwali uczniowie klas pierwszych oraz kadeci I roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej – dzień ich ślubowania.


Zaproszenie na obchody święta patrona ZSPiMS
25.11.2014

Serdecznie zapraszamy na obchody uroczystości święta patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego dr Heleny Spoczyńskiej, które odbędą się 28 listopada 2014 r. Szczegóły w załączonym programie.


WIZYTA W WYŻSZEJ SZKOLE OFICERSKIEJ SIŁ POWIETRZNYCH
25.11.2014

19 listopada 2014r. Liceum kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywało w Dęblińskiej Szkole Orląt – Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych. Gospodarze przygotowali obfity program, który miał na celu zapoznanie kadetów z historią, tradycjami i dniem dzisiejszym tej uczelni.


KOŁO TAKTYCZNE
23.11.2014

Od 2 grudnia 2013r., z inicjatywy kadetów I i II roku działa prężnie Koło Taktyczne z sekcją ASG. Powołano do życia kolejną sekcję – sekcję inżynieryjno – saperską. Na posiedzeniu Koła Taktycznego opracowano plan pracy na najbliższy rok 2015. Prezesem koła na kolejny rok wybrano ponownie kadeta III roku kpr. kadeta Patryka Lewandowskiego. Kadeci odbywają regularnie zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne w terenie na podstawie przyjętego planu pracy.


SPOTKANIE Z ROBERTEM KORZENIOWSKIM
23.11.2014

W dniu 13 listopada 2014r. delegacja kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej była na spotkaniu w szkole w Nieznamierowicach z wielokrotnym mistrzem olimpijskim i świata w chodzie sportowym Panem Robertem Korzeniowskim.


ŚWIĘTO 11 LISTOPADA 2014r.
23.11.2014

11 listopada 2014r. kadeci Liceum kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości naszego kraju na terenie gminy Odrzywół. Obchody święta rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole sprawowanej przez proboszcza parafii ks. kan. Adama Łukiewicza.


ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JEDLIŃSKU
18.11.2014

6 listopada 2014r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jedlińsku obchodziła Uroczystość Dnia Patrona Szkoły i poświęcenia odnowionego sztandaru szkoły. Zaproszenie na tę uroczystość otrzymało Liceum Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej. Obchody Dnia Patrona Szkoły składały się z dwóch części: uroczystego poświęcenia sztandaru i pamiątkowej tablicy na której znalazły się 163 pamiątkowe „ gwoździe” fundatorów sztandaru sprzed 36 lat oraz pokazu musztry wojskowej w wykonaniu kadetów.


WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
10.11.2014

W dniach 23 – 24 października 2014r. Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywało we Wrocławiu w Wyższej szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.


ŚWIĘTO PARAFII W ODRZYWOLE
29.10.2014

16 października 2014r. Liceum Kadetów RP uczestniczyło w święcie parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole. W tym dniu na uroczystą mszę św. celebrował biskup pomocniczy Diecezji Radomskiej ks. Adama Odzimek w asyście księży diecezjalnych i dekanatu.


Szkolenie w Warszawie
08.10.2014

3 października 2014r. w ramach przedmiotu „Szkolenie Wojskowe” odbyło się w Pułku Ochrony w Warszawie szkolenie dla Liceum Kadetów RP, w którym uczestniczyli kadeci II roku.


SPRZĄTANIE ŚWIATA
06.10.2014

W dniu 24 września 2014r. na terenie kompleksu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego odbyła się coroczna akcja „SPRZĄTANIA ŚWIATA”.


UROCZYSTOŚCI W STEFANOWIE
26.09.2014

Każdego roku na polanie w Stefanowie odbywają się uroczystości patriotyczne. Na uroczystości w Stefanowie W dniu 21 września 2014r. wójt gminy Gielniów zaprosił działaczy samorządowych, kombatantów, strażaków, mieszkańców gminy Gielniów, byłych mieszkańców Stefanowa. Byli również kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej ze sztandarem ZSPiMS.


Szkolenie Kadetów
26.09.2014

Trwa szkolenie wojskowe w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. Zajęcia ze szkolenia wojskowego odbywają się zarówno w ramach zajęć programowych jak i w ramach zajęć dodatkowych wg programu szkolenia wojskowego.


OBCHODY 75 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W RAWIE MAZOWIECKIEJ
05.09.2014

3 września 2014 r. kadeci II i III roku przebywali w Rawie Mazowieckiej na zaproszenie kombatantów ze Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Rawie Mazowieckiej, gdzie na cmentarzu wojskowym odbyła się uroczystość upamiętniająca 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
05.09.2014

1 września 2014r. o godz. 8.30, uroczystą mszą św. w kaplicy w Lipinach rozpoczęła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej, w tym w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.


ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY
23.08.2014

8 sierpnia 2014 r. na placu przed Centrum Konferencyjny Wojska Polskiego odbył się Uroczysty Apel z okazji Święta Pułku Ochrony. Z tej okazji w godzinach przedpołudniowych w kaplicy jednostki odprawiona została msza święta w intencji żołnierzy i pracowników pułku.


INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO I KLASY LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
02.07.2014

1. Rozpoczęcie szkolenia dla I roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2014r. o godz. 10.00 2. Kadeci winni mieć z sobą: Ubiór cywilnyDresy (najlepiej koloru ciemnego bez nadruku)Bielizna (w tym koszulki białe krótki rękaw bez nadruku)Strój do zajęć z WF (koszulki białe krótki rękaw bez nadruku, granatowe spodenki, obuwie sportowe x 2)Plecak, pasek (koloru czarnego) lub szelki do spodni Komplet pościeli (prześcieradło, zawleczka na kołdrę, zawleczka na zagłówek)Przybory toaletowe (w tym grzebień, lusterko)Przybory do czyszczenia obuwia (pasta do butów czarna w pudełku, szczotka, szmatka)Przybory szkolnePodręczniki wg odrębnego wykazuDokumenty: zdjęcia do legitymacji szkolnej, karta zdrowia


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
02.07.2014

27 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 Mszą Świętą w kaplicy w Lipinach. Mszę św. sprawował ks. Sebastian Kijak, dla którego była to ostatnia msza św. jako nauczyciela w ZSPiMS oraz wikariusza parafii w Odrzywole, ponieważ zgodnie z decyzją biskupa radomskiego przechodzi pełnić swą posługę do innej parafii.


ŚWIĘTO 25 BRYGADY KAWALERII POWIETRZNEJ
02.07.2014

18 czerwca 2014r. kadeci Liceum Kadetów RP przebywali w Tomaszowie Mazowieckim na zaproszenie dowództwa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego i uczestniczyli w obchodach Święta Brygady. Uroczystości połączone były z powitaniem żołnierzy Samodzielnej Grupy Powietrznej XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie oraz Dniem Otwartych Koszar.


Wycieczka do Warszawy
21.06.2014

15 czerwca 2014r. Liceum Kadetów RP wyjechało do Stolicy na zaproszenie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Pobyt w Warszawie rozpoczął się od udziału we mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, gdzie kadeci zostali bardzo serdecznie i gorąco przyjęci przez kapelanów sprawujących mszę św. St. szer. kadet Karolina Pawul i kadet Adrian Rywacki wykonywali czytania podczas trwania mszy św.


EGZAMINY WSTĘPNE DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
21.06.2014

14 czerwca 2014r. odbyły się w Lipinach egzaminy wstępne do Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. Na godz. 9.00 stawili się kandydaci, którzy wyrazili chęć kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole.


UWAGA KANDYDACI DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!!
07.06.2014

Egzaminy wstępne do Liceum Kadetów RP odbędą się 14 czerwca 2014r. (sobota) w Lipinach. Początek o godz. 9.00. Należy mieć ze sobą: - dokument tożsamości, - strój sportowy, - przybory do pisania. Kontakt telefoniczny wg danych na stronie www.kadeci.zspimslipiny.pl Z A P R A S Z A M Y !!!


Dzień Dziecka
07.06.2014

2 czerwca 2014r. na stadionie sportowym przy ul. Warszawskiej w Odrzywole odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Wzięła w nim udział młodzież z Publicznych Szkół Podstawowych w Odrzywole iMyślakowicach, Publicznego Gimnazjum w Odrzywole oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.


21.05.2014r. – ŚWIĘTO KADETA W RAWICZU
29.05.2014

21 maja obchodzony jest corocznie Dzień Kadeta. Został on ustanowiony decyzją władz wojskowych w 1930 roku jako święto Korpusu Kadetów nr 1.W pozostałych dwóch korpusach, w tym w rawickim, był obchodzony jako święto polskich kadetów. Korpusy Kadetów to najstarsze szkoły wojskowe w Polsce.Ku Pamięci 21 maja Dzień Kadeta został wpisany jako święto wojskowe zgodnie z decyzją nr 432 Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia świąt wojskowych oraz sposobu ich obchodzenia w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.


JUBILEUSZ PANA PŁK. MARIANA ZACHA
29.05.2014

Z okazji Jubileuszu Pana płk. Mariana Zacha – HONOROWEGO HUBALCZYKA, delegacja kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej: kpr. kadet Alicja Zielińska, kpr. kadet Konrad Przywała i st. szer. kadet Patryk Lewandowski gościła w domu Jubilata z życzeniami, kwiatami i listem gratulacyjnym.


SZKOLENIE WOJSKOWE
16.05.2014

Zgodnie z Planem Współpracy, w dniu 16 maja 2014r. odbyło się w koszarach 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i na terenie 25 Batalionu Dowodzenia Szkolenie Wojskowe dla kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.


ŚWIĘTO 22 KARPACKIEGO BATALIONU PIECHOTY GÓRSKIEJ
12.05.2014

Podczas pobytu w Kotlinie Kłodzkiej, w dniu 9 maja 2014r. kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyli w święcie 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku. Uroczysty apel rozpoczął się od wyprowadzenia sztandaru i podniesienia flagi państwowej przy dźwiękach hymnu państwowego.


ZWIEDZANIE KOTLINY KŁODZKIEJ
12.05.2014

W dniach 7 – 9 maja 2014r. kadeci I i II roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z opiekunami przebywali na wycieczce w południowej części kraju – Kotlinie Kłodzkiej. Wycieczka została przeprowadzona w formie podróży wojskowo – geograficznej, która zawierała również elementy historii i ekologii.


DZIEŃ PAMIĘCI O MAJORZE HUBALU
11.05.2014

W środę, 30 kwietnia 2014 roku, kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywali na zaproszenie Starosty Opoczyńskiego w Anielinie, gdzie przy Szańcu Hubala odbyły się obchody uroczystości 74 Rocznicy śmierci majora Henryka Dobrzańskiego, które objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski.


„KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ”
30.04.2014

29 kwietnia 2014r. kadeci LKRP przebywali w Cielądzu w pow. rawskim na zaproszenie dyrekcji Gimnazjum Publicznego im. Ojca ppłk. F. Mientkiego, gdzie odbywał się VII Powiatowy Festiwal Gimnazjalny pod hasłem „Kocham Moją Ojczyznę”.


26 KWIETNIA 2014r. – DZIEŃ OTWARTY
29.04.2014

26 kwietnia 2014r. odbył się Dzień Otwarty w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. Pomimo złych warunków atmosferycznych program dnia przebiegł bez zakłóceń i zrealizowany został zaplanowany program, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem licznie przybyłych kandydatów i ich rodzin.


Święto Zespołu Szkół Zawodowych w Radomiu
15.04.2014

W dniach 11 – 12 kwietnia 2014r. odbyły się obchody 110 rocznicy powstania i 30 rocznicy nadania imienia mjr. Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” Zespołowi Szkół Zawodowych z Radomia. Uroczystości odbywały się w dwóch miejscach: w dniu 11 kwietnia przy Szańcu HUBALA pod Anielinem a 12 kwietnia w Radomiu.


Uroczystości w Belsku Dużym
12.04.2014

9 kwietnia 2014r. kadeci I i II roku LKRP przebywali jako goście honorowi w Belsku Dużym w powiecie grójeckim na zaproszenie Dyrekcji Gimnazjum Publicznego im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, gdzie odbyła się uroczystość szkolna poświęcona pamięci pułkownika Witolda Pileckiego, którego imię nadano Pracowni Historycznej.


Plakat promocyjny
12.04.2014


Targi edukacyjne - 2014
02.04.2014

W dniach 26 – 28 marca 2014r. odbyła się XIX edycja Targów Edukacyjnych KIELCE – 2014, w których ZSPiMS reprezentowało Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Stoisko prezentowali kadeci: Damian Wilk, Konrad Przywała i Adrian Piotrowski.


Rekolekcje Wielkopostne - 2014
02.04.2014

W dniach 26 – 28 marca 2014r. odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego Rekolekcje Wielkopostne zorganizowane przez Wikariusza parafii odrzywolskiej i nauczyciela Religii ks. Sebastiana Kijaka. W rekolekcjach wzięli udział uczniowie i nauczyciele oraz kadeci LKRP. Sala Gimnastyczna szkoły została specjalnie przygotowana i udekorowana przez uczniów. Rekolekcje obywały się w przepięknej scenerii, która stworzyła atmosferę i umożliwiła wszystkim właściwe przeżywanie tego okresu.


20 marca 2014r. – DZIEŃ OTWARTY W ZSPiMS
27.03.2014

W dniu 20.03.2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr H. Spoczyńskiej w Lipinach zorganizowano dzień otwarty, podczas którego odbyło się wiele atrakcji dla zwiedzających gimnazjalistów, rodziców i nauczycieli.


XV LECIE PRZYSTĄPIENIE POLSKI DO NATO
27.03.2014

12 marca 2014 r. po zajęciach szkoleniowych cały stan osobowy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wyjechał do Warszawy na zaproszenie Dowództwa Garnizonu Warszawa na uroczysty apel na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego z okazji XV rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Uroczystość odbyła się z udziałem prezydenta RP, zwierzchnika sił zbrojnych, Bronisława Komorowskiego.


Kadecka 18-stka
19.03.2014

W dniu 9 marca 2014r. kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywali w Belsku Dużym na uroczystej mszy św. w kościele parafialnym p.w. Św. Trójcy w intencji 18 – tych urodzin kadeta II roku Jakuba Ślusarczyka. Kadeci asystowali ze swoim sztandarem we mszy św. zgodnie z ceremoniałem wojskowym.


POŻEGNANIE DOWÓDCY 25 BRYGADY KAWALERII POWIETRZNEJ
19.02.2014

„W życiu każdego żołnierza przychodzą chwile, z którymi trzeba się liczyć rozpoczynając swoją służbę wojskową. Takimi właśnie chwilami są kolejne etapy rozwoju, awanse, przejścia na wyższe stanowiska służbowe czy zmiany garnizonów. To normalne koleje żołnierskiej drogi.” – powiedział gen bryg. Marek Sokołowski podczas uroczystego pożegnania ze sztandarem 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. księcia Józefa Poniatowskiego.


KONKURS „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. WALKA O PAMIĘĆ I CZEŚĆ”
31.01.2014

W dniu 27 stycznia 2014r. odbył się finał szkolnego etapu konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”, organizowanego przez wicemarszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, który wraz Instytutem Pamięci Narodowej Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej objął również Honorowy patronat nad Konkursem.


Wycieczka do Archiwum Państwowego
22.01.2014

15 stycznia 2014r. kadeci I i II roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z opiekunami: nauczycielem Historii oraz WOS Panią mgr Bożeną Kmieciak oraz Komendantem LKRP przebywali na wycieczce w Archiwum Państwowym w Tomaszowie Mazowieckim na zaproszenie kierownictwa tej placówki.


Wigilia - 2013
11.01.2014

16 grudnia 2013r. odbyła się uroczysta Kolacja Wigilijna dla mieszkańców internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej, w tym dla kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.


KOŁO TAKTYCZNE
04.12.2013

W dniu 2 grudnia 2013r., z inicjatywy kadetów I i II roku odbyło się zebranie, podczas którego powołano do życia Koło Taktyczne.


22.11.2013R. – ŚWIĘTO PATRONA ZSPiMS ŚLUBOWANIE KADETÓW I ROKU
03.12.2013

22 listopada 2013r. odbyły się obchody Święta Patronki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego – dr Heleny Spoczyńskiej, założycielki i wieloletniej dyrektorki lipińskiej szkoły.


Jazda konna
17.11.2013

W soboty szkoleniowe w ramach zajęć ze szkolenia wojskowego kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej odbywają zajęcia blokowe z zakresu nauki pływania oraz nauki jazdy konnej.


ŚWIĘTO PARAFII W ODRZYWOLE
06.11.2013

16 października 2013 r. jest to dzień, w którym obchodzone jest święto parafii w Odrzywole będącej p.w. Św. Jadwigi Śląskiej połączone z odpustem.


Wycieczka do Kętrzyna
10.10.2013

3 października 2013r. po zajęciach szkolnych kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz ze swoimi opiekunami wyjechali na wycieczkę w rejon Krainy Wielkich Jezior.


18-stka Kadeta - Marek Met
10.10.2013

6 października 2013r. – osiemnastą rocznicę urodzin obchodził kadet III roku Marek Met.


Kadeci w Warszawie
23.09.2013

20 września 2013r. Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wyjechało na wycieczkę do Stolicy.


Rajd Kadeta
23.09.2013

21 września 2013r. kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wzięli udział w zorganizowanym przez Wójta Gminy Odrzywół Pana Mariana Kmieciaka i Komendanta Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej „Rajdzie Kadeta”.


Kadecka 18-tka
23.09.2013

22 września 2013r. swoje urodziny obchodził kadet III roku Przemysław Baran.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
07.09.2013

2 września 2013r. uroczyście został rozpoczęty nowy rok szkolny 2013/2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej.


U W A G A !!! Informacja dla mieszkańców internatu w roku szkolnym 2013/14
20.08.2013

Informujemy, że każdy mieszkaniec internatu obowiązany jest przywieźć ze sobą w dniu zakwaterowania bieliznę pościelową tzn. powłoczki na kołdrę i poduszkę oraz prześcieradło! Stawka żywieniowa od 1 września 2013r. wynosi 10zł dziennie.


Wykaz wyposażenia kadeta klas I oraz wykaz podręczników
06.08.2013

Informujemy, że opublikowaliśmy na stronie wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014:dla klasy Idla klasy IIdla klasy IIIoraz wykaz wyposażenia kadeta klasy I dostępny tutaj


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
05.07.2013

28 czerwca 2013r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kaplicy w Lipinach sprawowana przez wikariusza parafii p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej w Odrzywole i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadagimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego ks. Sebastiana Kijaka.


Wykazy podręczników obowiązujących od nowego roku szkolnego
05.07.2013

Podręczniki dla Liceum Ogólnokształcącego klasa III LK /stara podstawa programowa/


Świeto 25 Bygady Kawalerii Powietrznej
23.06.2013

W dniu 22 czerwca 2013 roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywało w Tomaszowie Mazowieckim na zaproszenie dowództwa 25 Brygady kawalerii Powietrznej z okazji święta tego związku taktycznego.


POROZUMIENIE O PATRONACIE Z AKADEMIĄ OBRONY NARODOWEJ
22.06.2013

20 czerwca 2013r. w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie Rembertowie przebywała delegacja Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczynskiej oraz władzami powiatu przysuskiego w osobach: Starosty Przysuskiego Pana Mariana Niemirskiego, Wicestarosty Przysuskiego Pana Tomasza Matlakiewicza oraz Skarbnika Powiatu Pani Ewy Białeckiej, gdzie odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o patronacie Akademii Obrony Narodowej.


SOBOTA SZKOLENIOWA
26.05.2013

W dniu 25 maja 2013r. w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się kolejna tzw. sobota szkoleniowa.


Informacja
25.05.2013

W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM NAUKĄ W LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W LIPINACH, TERMIN SKŁADANIA PODAŃ DO SZKOŁY ZOSTAŁ WYDŁUŻONY DO 6 CZERWCA 2013 ROKU. ZAPRASZAMY


ŚLUBUJĘ CI, OJCZYZNO
23.05.2013

17 maja 2013r. kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywali w Warszawie, gdzie wzięli udział w uroczystej zbiórce młodzieży szkół i klas mundurowych (ok. 2000 osób) przed Grobem Nieznanego Żołnierza.


Egzamin wstępny do Liceum Kadetów RP
14.05.2013

UWAGA KANDYDACI!!!   INFORMUJEMY, ŻE EGZAMIN WSTĘPNY DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W LIPINACH ODBĘDZIE SIĘ 8 CZERWCA 2013r. O GODZ. 9.00. KANDYDAT POWINIEN POSIADAĆ DOWÓD TOŻSAMOŚCI ORAZ UBIÓR SPORTOWY (DRES, OBUWIE SPORTOWE, STRÓJ GIMNASTYCZNY).


Ważne spotkanie w Rembertowie
07.05.2013

W dniu 6 maja 2013r. w Warszawie Rembertowie odbyło się spotkanie z Rektorem – Komendantem Akademii Obrony Narodowej, podczas którego omówiono możliwości, warunki i zasady współpracy pomiędzy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej i Akademią Obrony Narodowej oraz podpisania umowy – porozumienia w tej sprawie.


73 rocznica śmierci mjr. "Hubala"
29.04.2013

28 kwietnia 2013r. delegacja kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wzięła udział w uroczystościach 73 Rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.


Zajęcia artystyczne
29.04.2013

W Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej działają warsztaty artystyczne


Koniec roku szkolnego dla klas maturalnych
27.04.2013

W dniu 26 kwietnia 2013r. w zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego, w tym w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych.


Dzień otwarty w LKRP
25.04.2013

20 kwietnia 2013r. odbył się w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej „Dzień Otwarty” dla uczniów gimnazjów, którzy licznie przybyli ze swoimi rodzicami.


Zaproszenie do Cielądza
20.04.2013

18 kwietnia 2013r. kadeci I i II roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywali na zaproszenie dyrekcji Publicznego Gimnazjum im. O. ppłk. F. Mientkiego C.S.Sp. w Cielądzu w powiecie rawskim, jako goście honorowi VI Powiatowego Festiwalu Gimnazjalnego pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”.


Dzień otwarty w ZSPiMS
10.04.2013

5 kwietnia 2013r. w godz. 9 – 13.00 odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej „DZIEŃ OTWARTY” dla uczniów gimnazjów, który rozpoczął się uroczystym podniesieniem flagi państwowej przy dźwiękach hymnu narodowego.


REKRUTACJA WYSTARTOWAŁA!
03.04.2013

Od 2 kwietnia można składać dokumenty do klasy wojsk lądowych LICEUM KADETÓW RP W LIPINACH.


SPOTKANIE WIELKANOCNE
28.03.2013

26 marca 2013r. odbyło się pierwsze w historii Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej spotkanie Wielkanocne.


20 KWIETNIA DNI OTWARTE W LICEUM KADETÓW.
28.03.2013

W sobotę 20 kwietnia w godz. 11.00 – 13.00 Liceum Kadetów RP w Lipinach otwiera swoje podwoje przed kandydatami do klasy pierwszej oraz ich rodzicami. Będzie można spotkać się z Komendantem Liceum oraz kadetami, porozmawiać o funkcjonowaniu szkoły i ewentualnej przyszłości wojskowej. Zapraszamy.


KADECI NA TARGACH EDUKACYJNYCH
26.03.2013

W dniach 20 – 22 marca 2013r. odbyły się Targi Edukacyjne „KIELCE – 2013”.


KADECI W WYŻSZEJ SZKOLE OFICERSKIEJ WOJSK LĄDOWYCH
26.03.2013

W dniach 15 i 16 marca 2013r. cały stan osobowy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z opiekunami przebywał w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.


KADECI ODDAJĄ HONOROWO KREW
26.03.2013

19 lutego 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.


Dni otwarte
18.03.2013

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach zaprasza w dniu 5 kwietnia br. od godziny 900  na Dzień Otwarty.


2 KWIETNIA RUSZA WSTĘPNA REKRUTACJA DO NASZEGO LICEUM
16.03.2013

Liceum Kadetów RP ogłasza nabór do klasy pierwszej o profilu wojska lądowe (klasa żeńska i klasa męska). Wstępna rekrutacja do naszego Liceum rusza 2 kwietnia i od tego terminu można składać dokumenty. Wszelkie informacje w zakładce REKRUTACJA. Zapraszamy.


WYCIECZKA DO RZYMU
24.01.2013

W dniach 21 – 24 stycznia 2013r. kadeci III roku przebywali wraz ze swoim wychowawcą ks. Sebastianem Kijakiem na wycieczce w Rzymie.


150 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO
20.01.2013

W niedzielę, 20 stycznia br. w Kaplicy i na Cmentarzu Powstańców Styczniowych w Ossie, odbyły się uroczystości upamiętniające 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego 1863r. i pamięć pochowanych w Ossie powstańców z pułku Ludwika Żychlińskiego i Władysława Grabowskiego, w których udział wzięło Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.


STUDNIÓWKA – 2013
19.01.2013

19 stycznia br. o godz. 19.00 rozpoczął się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego bal studniówkowy, w którym uczestniczyli kadeci III klasy.


Wieczór wigilijny
21.12.2012

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej, młodzieży zamieszkującej w Internacie, Grona Pedagogicznego, władz samorządowych i pracowników administracji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej.


KADECI Z WIZYTĄ W STRAŻY GRANICZNEJ
14.12.2012

14 grudnia 2012r. Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywało z wizytą w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej w Warszawie na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Kadeci zostali ciepło i po przyjacielsku przyjęci przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i zapoznani z tajnikami pracy w tym rodzaju służby mundurowej, m.in. z zasadami rekrutacji oraz warunkami pracy na przejściu granicznym jakim jest lotnisko.


KRWIODAWSTWO
10.12.2012

W dniu 10 grudnia 2012r. na terenie Internatu Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się akcja krwiodawstwa, w której uczestniczyli kadeci i uczniowie Zespołu Szkół Panadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego.


HUBALOWA WIGILIA
07.12.2012

„Las szumem drzew historię przypomina”7 grudnia 2012r. w rejonie dawnej Leśniczówki Bielawy na terenie Gminy Poświętne, zgromadziła się młodzież szkół noszących imię majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Obecni byli po raz pierwszy kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej, jako że mjr „Hubal” też był kadetem. W leśniczówce Bielawy odbyła się bowiem pierwsza kolacja wigilijna oddziału majora „Hubala” w okupowanej Polsce.


DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA
06.12.2012

Dzień 6 grudnia każdego roku to dzień kiedy wszyscy oczekują na prezenty od Św. Mikołaja. Najbardziej tych prezentów oczekują dzieci.


OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY
29.11.2012

W dniu 29 listopada 2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły – dr Heleny Spoczyńskiej. W obchodach Święta aktywnie wzięli udział kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. Po mszy świętej w intencji Patronki Szkoły odbyło się Ślubowanie Kadetów RP, wystąpienia zaproszonych gości, a także wręczenie stypendiów wyróżnionym uczniom ZSPiMS ufundowanych przez Starostę Przysuskiego.


SUKCES W TURNIEJU WIEDZY O REGIONALNYM PROGRAMIE OPERACYJNYM WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO!
27.11.2012

27 listopada 2012r. kadeci w składzie drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego wzięli udział w ostatnim etapie konkursu wiedzy o regionalnym programie operacyjnym Województwa Mazowieckiego organizowanym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie. Po wyczerpującej rywalizacji z wiedzy i sprawnościach sportowych drużyna zajęła II miejsce i wywalczyła dla szkoły kwotę 6500 zł. Opiekunami merytorycznymi drużyny były panie: profesor Bożena Kmieciak i profesor Stanisława Borowiecka. Szkołę reprezentowali m.in. kadeci: Daniel Balasiński, Dariusz Kubat, Grzegorz Wójciak, Jacek Wójciak, Karol Wiśniewski. Gratulujemy i dziękujemy!!!. Więcej informacji na: http://mazowia.eu/media-wydarzenia/turniej-wiedzy-o-rpo-wm-rozstrzygniety.html.


SZKOLENIE
17.11.2012

W dniu 17 listopada 2012r. na terenie obiektów szkoleniowych Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach odbyły się zajęcia w kolejną tzw. wojskową sobotę.


PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ
16.11.2012

16 listopada 2012r. odbył się spektakl dla młodzieży w wykonaniu Pani Barbary Cobołw i Pani Marty Bokuniewicz z Krakowskiego Biura Promocji Kultury dotyczący problematyki uzależnień.


ZAJĘCIA KADETÓW NA BASENIE
14.11.2012

Zgodnie z Planem Zamierzeń Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej na rok szkolny 2012/2013 w zakresie szkolenia, kilka razy w miesiącu odbywają się zajęcia na basenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.


KADECI DALEJ W TURNIEJU
14.11.2012

14 listopada 2012r. reprezentacja kadetów, stanowiąca trzon reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego, wzięła udział w kolejnym etapie turnieju wiedzy o Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego zorganizowanym w Warszawie. Do tego etapu zakwalifikowało się 9 drużyn spośród ponad 2 tys. szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa. Turniej miał za zadanie wyłonienie 6 drużyn, które przejdą do kolejnego etapu, z którego zostaną wyłonione trzy najlepsze drużyny do rozgrywki finałowej. Konkurencje turnieju wymagały od uczestników wiedzy oraz sprawności i zwinności. Obok odpowiedzi na pytania konkursowe uczestnicy musieli wykonywać różne zadania, które powodowały rozluźnienie napiętej atmosfery i pobudzały jednocześnie do rywalizacji. Reprezentacja zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 22 listopada 2012r. również w Warszawie. Podczas konkursu obecny był m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik. Reprezentantami kadetów byli kadeci III roku: Daniel Balasiński, Dariusz Kubat, Karol Wiśniewski, Grzegorz Wójciak, Jacek Wójciak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Spotkanie z Ambasadorem
13.11.2012

W dniu 13 listopada 2012r. odbyło się spotkanie kadetów i młodzieży Zespołu Szkół Panadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego oraz Gimnazjum z Odrzywołu z byłym ambasadorem Polski w krajach Ameryki Południowej i Środkowej oraz w Hiszpanii i ONZ, Panem dr. Eugeniuszem Noworytą. Temat spotkania: „Rola i miejsce Polski w organizacjach międzynarodowych”.


OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2012

11 listopada 2012r. kadeci wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości naszego kraju na terenie gminy Odrzywół. Obchody święta rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole sprawowanej przez ks. Sebastiana KIJAKA.


SOBOTA SZKOLENIOWA
10.11.2012

W dniu 10 listopada 2012r. odbył się – jak w każdą sobotę – Dzień Wojskowy obejmujący zgodnie z obowiązującym Porządkiem Dnia i Programem Szkolenia zarówno przedsięwzięcia gospodarcze jak i zajęcia szkoleniowe.


ŚWIĘTO ZMARŁYCH
31.10.2012

W dniu 31 października 2012r., tj. w przeddzień Święta Zmarłych, grupa kadetów pod kierownictwem nauczyciela Historii Pani mgr Bożeny Kmieciak, wzięła udział w akcji porządkowania grobów żołnierskich na cmentarzu parafialnym w Odrzywole.


Święto parafii w Odrzywole
16.10.2012

W dniu 16 października 2012 roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wzięło udział w obchodach święta patronki parafii w Odrzywole – Św. Jadwigi Śląskiej połączone z dorocznym odpustem.


Kadeci na Dniu Edukacji Narodowej
12.10.2012

W dniu 12 października 2012r. Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wzięło udział w uroczystej akademii szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w sali gimnastycznej szkoły.


Wycieczka do Warszawy
10.10.2012

8 października 2012r. Liceum Kadetów było na wycieczce w Warszawie. W programie było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Traktu Królewskiego,


Pielgrzymka do Zakopanego
27.09.2012

W dniu 27 września 2012r. kadeci III roku wzięli udział w pielgrzymce klas maturalnych do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem. Po uroczystej mszy św. kadeci pojechali do Krakowa


Kadeci w Stefanowie
16.09.2012

16 września 2012 roku cały stan osobowy Liceum Kadetów uczestniczył w obchodach kolejnej rocznicy bitwy partyzanckiej oddziałów Armii Krajowej pod Stefanowem w Gminie Gielniów.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13
03.09.2012

3 września 2012r. kadeci nowopowstałego Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2012/2013.


Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • PRACOWITY TYDZIEŃ W LIPINACH »

  W środę zaś odbyły się zajęcia z tematyki jeździectwa, zaczyna się bowiem wiosenna sesja nauki jazdy konnej. Zajęcia przypominające teoretyczne zasady z zakresu jazdy konnej przeprowadził instruktor nauki jazdy konnej, a także ułan ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala – Pan Mirosław Kowalski.W czwartek kolejne zajęcia praktyczne II rocznika na terenie kompleksu w Lipinach z zakresu programu pilotażowego MON z taktyki, terenoznawstwa i walki wręcz. Zajęcia prowadzili instruktorzy – żołnierze z 25 Batalionu Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

 • OBÓZ SZKOLENIOWY III ROCZNIKA »

  W dniach 22 – 26 października 2018r. kadeci najstarszego rocznika przebywali na terenie 25 Batalionu Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie odbyły się pięciodniowy obóz szkoleniowy wg programu pilotażowego MON. Kadeci zakwaterowani byli na terenie jednego z pododdziałów tej jednostki wojskowej i żywili się w stołówce 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Zajęcia szkoleniowe odbywały się codziennie w godz. 8.00 – 18.00 z przerwą obiadową w godz. 14.00 – 15.00 i w oparciu o bazę i urządzenia szkoleniowe 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Instruktorami byli wyznaczeni i wydelegowani przez dowódcę żołnierze pododdziałów 25 Batalionu Dowodzenia. Wszystkie zajęcia były zajęciami praktycznymi z zakresu szkoleń m.in. inżynieryjno – saperskiego, strzeleckiego, taktycznego, rozpoznania wojskowego, medycznego, obrony przed bronią masowego rażenia, obrony przeciwlotniczej, terenoznawstwa, łączności. Instruktorzy w znakomity sposób przekazywali kadetom wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia działań bojowych, zachowania się na polu walki, umiejętności współdziałania i przekazywania sygnałów i informacji na polu walki.

 • PODRÓŻ WOJSKOWO – GEOGRAFICZNA NA WARMIĘ I MAZURY »

  Klasy pierwsze - zarówno cywile jak i kadeci – odwiedziły ziemie dawnych Prus Wschodnich. Za cel podróżowania obraliśmy Kętrzyn, a tam zarówno szkołę Straży Granicznej jak i Warmińsko – Mazurski Oddział tej formacji. Zwiedzaliśmy szkołę i strzelnicę SG, obserwowaliśmy pokazy z psem i trochę „poszaleliśmy" na sali sportowej przygotowanej do zajęć funkcjonariuszy. Zachwycił nas ten obiekt. Potem Wilczy Szaniec i pohitlerowskie bunkry z czasów II wojny światowej. Ogrom budowli zadziwiał, ale położenie wśród drzew tych monstrualnych bloków skalnych wywoływało dziecięce odruchy wspinania się i zdobywania. Jak to powiedział jeden z uczniów – tutaj jest jak na placu zabaw !!! W mocno napiętym planie była jeszcze wizyta w Świętej Lipce i wysłuchanie i chyba trzeba też powiedzieć „oglądanie” koncertu organowego, wszak figury umieszczone na przepięknych organach poruszają się wraz z dźwiękami muzyki.Następnego dnia lotnisko Szymany - genialnie zaprojektowane i dzięki uprzejmości znajomych oglądane trochę z drugiej strony. Potem Gietrzwałd - sanktuarium i źródełko i na końcu Grunwald – tutaj na bitwę się spóźniliśmy, Jagiełło rozstrzygnął ją bez naszego udziału…, szkoda, bo niektórzy biegli by choć na końcówkę zdążyć :) Ale może jeszcze gdzieś się przydamy, wszak jako szkoła wojskowa, szkolimy się do rozstrzygania spraw trudnych, oby jednak jak najczęściej pokojowo. Na koniec trzeba jeszcze napisać o naszym punkcie wypadowym – nocowaliśmy i stołowaliśmy się w przepięknej miejscowości wśród lasów, gdzie zasięg był niemal identyczny jak w Lipinach, czyli raczej go nie było. Było za to wszystko inne – konie, jezioro, łabędzie, żurawie, przepiękne zachody słońca i stół uginający się od dobrych mazurskich produktów. W Sasku Małym gościli nas rodzice naszego tragicznie zmarłego 2 lata temu starszego kolegi – Państwo Ewa i Tadeusz Piórkowscy. Filipa też … odwiedziliśmy.

 • PIKNIK W RADOMIU »

  Na terenie Muzeum Wsi Radomskiej kolejny rok z rzędu zorganizowany został piknik, który rozpoczyna tzw. tydzień kariery. Do prezentacji własnej oferty zaproszone zostały radomskie szkoły średnie i – choć nie jesteśmy z Radomia – znaleźliśmy tam miejsce. Trzeba przyznać, że zagospodarowaliśmy plac między stoiskami najskuteczniej ze Wszystkich. Jak zawsze błyszczeliśmy umiejętnościami związanymi z musztrą. A nasz pokaz z zapałem filmowany był przez wielu. Na nierównej nawierzchni – wszak to polana - trzeba było wykazać się sprawnością i dyscypliną. I tak też było.  Nie mniej widowiskowa i zajmująca cała przestrzeń była symulacja grupy taktycznej – kontakt z wrogiem, huk petard, „ujadanie" karabinów i dymy tym razem zielone, dodały krasy całości. Do tego pokaz sprzętu i odpowiadanie na pytania typu – „czy miotacze ognia są dziś stosowane na polu walki?”Próbowaliśmy, też pokazać, że klasa wojskowa, to nie tylko strzelanie i rytm na placu defiladowym, dlatego stworzyliśmy krąg żołnierskich piosenek. Gitara ściągała także naszych konkurentów – uczniów innych szkół i tak bawiliśmy się wszyscy. Do tego grochówka i szarlotka i było obok nas naprawdę tłoczno. Całość dedykowana była gimnazjalistom i to oni odwiedzali poszczególne stoiska, zdobywając informacje o prezentujących się tam szkołach.Zapraszamy do nas – kolejne pokazy naszej bazy i umiejętności w najbliższy czwartek – 26 kwietnia. Potem dostępni jesteśmy na stronie internetowej i w realu, wszak codziennie jesteśmy w Lipinach! Za miesiąc, czyli 26 maja br. spotykamy się na egzaminach sprawnościowych!!!