DZIEŃ PATRONA ŚLUBOWANIE I ROCZNIKA

25.11.2016 r. odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły, które rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą Świętą w intencji Patronki Szkoły, wychowanków i absolwentów Korpusów Kadetów oraz całej społeczności lipińskiej placówki. Po Mszy Św. w kolumnie marszowej, prowadzonej przez szwadron ułanów ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, uczestnicy uroczystości przemaszerowali na teren Szkoły. Punktualnie o godz. 11.00 rozpoczął się uroczysty zgodnie z ceremoniałem wojskowym uroczysty apel ze ślubowaniem pierwszego rocznika Liceum Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej, po czym przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Patronki Szkoły. Następnie w Sali Gimnastycznej Szkoły rozpoczął się program okolicznościowy, w czasie którego Prezes Zarządu Stowarzyszenia SALW – a złożył szczególne podziękowania i gratulacje starszemu plutonowemu kadetowi Karolinie Łuszczyńskiej za najlepsze wyniki z wyszkolenia wojskowego i ogólnokształcącego oraz Stowarzyszeniu Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala za kultywowanie pamięci o Kadetach, żołnierzach mjr. Hubala.

Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski wręczył 15 najzdolniejszym uczniom Stypendia Starosty Przysuskiego, gratulował sukcesów i życzył kolejnych w przyszłości. Rodzice wyróżniających się uczniów klas pierwszych otrzymali listy gratulacyjne. Uwieńczeniem uroczystości było przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły pt. „NON POSSUMUS”.

Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, a wśród nich Starosta Przysuski Marian Niemirski, Wicestarosta Przysuski Tomasz Matlakiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu w Przysusze Krzysztof Wochniak, Wójt Gminy Odrzywół Marian Kmieciak, przedstawiciele Dowódca 25 batalionu Dowodzenia pan ppłk Sławomir Sołtysiak, zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu Pan mjr Artur Łęcki, Służby Więziennej z Radomia, księża, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, absolwenci z prezesem Stanisławem Bartosem, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Nie zabrakło również członków Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala z prezesem Panem Marcinem Strumiłło oraz z Honorowym Hubalczykiem Panem płk. Marianem Zachem.

Kadeci wyróżnieni Stypendium Starosty:

 • st. plut. kadet Karolina Łuszczyńska 5,11
 • st. plut. kadet Jakub Chmielewski 5,00
 • plut. kadet Kinga Musiał 4,94
 • st. kpr. kadet Żaklina Karwat 4,90
 • st. plut. kadet Izabela Wójciak 4,90
 • plut. kadet Łukasz Nowosielski 4,82
 • st. plut. kadet Justyna Pająk 4,80
Galeria zdjęć
Galeria zdjęć

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • PRACOWITY TYDZIEŃ W LIPINACH »

  W środę zaś odbyły się zajęcia z tematyki jeździectwa, zaczyna się bowiem wiosenna sesja nauki jazdy konnej. Zajęcia przypominające teoretyczne zasady z zakresu jazdy konnej przeprowadził instruktor nauki jazdy konnej, a także ułan ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala – Pan Mirosław Kowalski.W czwartek kolejne zajęcia praktyczne II rocznika na terenie kompleksu w Lipinach z zakresu programu pilotażowego MON z taktyki, terenoznawstwa i walki wręcz. Zajęcia prowadzili instruktorzy – żołnierze z 25 Batalionu Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

 • OBÓZ SZKOLENIOWY III ROCZNIKA »

  W dniach 22 – 26 października 2018r. kadeci najstarszego rocznika przebywali na terenie 25 Batalionu Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie odbyły się pięciodniowy obóz szkoleniowy wg programu pilotażowego MON. Kadeci zakwaterowani byli na terenie jednego z pododdziałów tej jednostki wojskowej i żywili się w stołówce 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Zajęcia szkoleniowe odbywały się codziennie w godz. 8.00 – 18.00 z przerwą obiadową w godz. 14.00 – 15.00 i w oparciu o bazę i urządzenia szkoleniowe 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Instruktorami byli wyznaczeni i wydelegowani przez dowódcę żołnierze pododdziałów 25 Batalionu Dowodzenia. Wszystkie zajęcia były zajęciami praktycznymi z zakresu szkoleń m.in. inżynieryjno – saperskiego, strzeleckiego, taktycznego, rozpoznania wojskowego, medycznego, obrony przed bronią masowego rażenia, obrony przeciwlotniczej, terenoznawstwa, łączności. Instruktorzy w znakomity sposób przekazywali kadetom wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia działań bojowych, zachowania się na polu walki, umiejętności współdziałania i przekazywania sygnałów i informacji na polu walki.

 • PODRÓŻ WOJSKOWO – GEOGRAFICZNA NA WARMIĘ I MAZURY »

  Klasy pierwsze - zarówno cywile jak i kadeci – odwiedziły ziemie dawnych Prus Wschodnich. Za cel podróżowania obraliśmy Kętrzyn, a tam zarówno szkołę Straży Granicznej jak i Warmińsko – Mazurski Oddział tej formacji. Zwiedzaliśmy szkołę i strzelnicę SG, obserwowaliśmy pokazy z psem i trochę „poszaleliśmy" na sali sportowej przygotowanej do zajęć funkcjonariuszy. Zachwycił nas ten obiekt. Potem Wilczy Szaniec i pohitlerowskie bunkry z czasów II wojny światowej. Ogrom budowli zadziwiał, ale położenie wśród drzew tych monstrualnych bloków skalnych wywoływało dziecięce odruchy wspinania się i zdobywania. Jak to powiedział jeden z uczniów – tutaj jest jak na placu zabaw !!! W mocno napiętym planie była jeszcze wizyta w Świętej Lipce i wysłuchanie i chyba trzeba też powiedzieć „oglądanie” koncertu organowego, wszak figury umieszczone na przepięknych organach poruszają się wraz z dźwiękami muzyki.Następnego dnia lotnisko Szymany - genialnie zaprojektowane i dzięki uprzejmości znajomych oglądane trochę z drugiej strony. Potem Gietrzwałd - sanktuarium i źródełko i na końcu Grunwald – tutaj na bitwę się spóźniliśmy, Jagiełło rozstrzygnął ją bez naszego udziału…, szkoda, bo niektórzy biegli by choć na końcówkę zdążyć :) Ale może jeszcze gdzieś się przydamy, wszak jako szkoła wojskowa, szkolimy się do rozstrzygania spraw trudnych, oby jednak jak najczęściej pokojowo. Na koniec trzeba jeszcze napisać o naszym punkcie wypadowym – nocowaliśmy i stołowaliśmy się w przepięknej miejscowości wśród lasów, gdzie zasięg był niemal identyczny jak w Lipinach, czyli raczej go nie było. Było za to wszystko inne – konie, jezioro, łabędzie, żurawie, przepiękne zachody słońca i stół uginający się od dobrych mazurskich produktów. W Sasku Małym gościli nas rodzice naszego tragicznie zmarłego 2 lata temu starszego kolegi – Państwo Ewa i Tadeusz Piórkowscy. Filipa też … odwiedziliśmy.

 • PIKNIK W RADOMIU »

  Na terenie Muzeum Wsi Radomskiej kolejny rok z rzędu zorganizowany został piknik, który rozpoczyna tzw. tydzień kariery. Do prezentacji własnej oferty zaproszone zostały radomskie szkoły średnie i – choć nie jesteśmy z Radomia – znaleźliśmy tam miejsce. Trzeba przyznać, że zagospodarowaliśmy plac między stoiskami najskuteczniej ze Wszystkich. Jak zawsze błyszczeliśmy umiejętnościami związanymi z musztrą. A nasz pokaz z zapałem filmowany był przez wielu. Na nierównej nawierzchni – wszak to polana - trzeba było wykazać się sprawnością i dyscypliną. I tak też było.  Nie mniej widowiskowa i zajmująca cała przestrzeń była symulacja grupy taktycznej – kontakt z wrogiem, huk petard, „ujadanie" karabinów i dymy tym razem zielone, dodały krasy całości. Do tego pokaz sprzętu i odpowiadanie na pytania typu – „czy miotacze ognia są dziś stosowane na polu walki?”Próbowaliśmy, też pokazać, że klasa wojskowa, to nie tylko strzelanie i rytm na placu defiladowym, dlatego stworzyliśmy krąg żołnierskich piosenek. Gitara ściągała także naszych konkurentów – uczniów innych szkół i tak bawiliśmy się wszyscy. Do tego grochówka i szarlotka i było obok nas naprawdę tłoczno. Całość dedykowana była gimnazjalistom i to oni odwiedzali poszczególne stoiska, zdobywając informacje o prezentujących się tam szkołach.Zapraszamy do nas – kolejne pokazy naszej bazy i umiejętności w najbliższy czwartek – 26 kwietnia. Potem dostępni jesteśmy na stronie internetowej i w realu, wszak codziennie jesteśmy w Lipinach! Za miesiąc, czyli 26 maja br. spotykamy się na egzaminach sprawnościowych!!!