EGZAMINY WSTĘPNE DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

10 czerwca 2017r. odbyły się egzaminy wstępne dla kandydatów do Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. Na ten dzień zjechało się ok. 50 kandydatów z różnych stron naszego kraju, którzy wyrazili chęć kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole. Byli przedstawiciele województw: dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Towarzyszyli im oczywiście niezawodni Rodzice.

O godz. 10.00, przy dźwiękach hymnu narodowego uroczyście podniesiono flagę państwową, po czym głos zabrała Pani Dorota Sokołowska – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego, którego część stanowi Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej, witając przybyłych i przedstawiając informację o szkole.

Następnie odbyła się zbiórka kandydatów: sprawdzenie listy obecności, podział na grupy egzaminacyjne i rozejście się do poszczególnych punktów egzaminacyjnych. Opiekunami grup byli wyznaczeni kadeci I i II klasy. Pierwszym punktem egzaminacyjnym był test psychologiczny przygotowany i przeprowadzony przez psychologa współpracującego ze szkołą, Pana Bartosza Rybienika. Po teście odbywały się rozmowy z psychologiem oraz równocześnie trwały sprawdziany sprawności na terenie zespołu boisk ORLIK oraz Ośrodka Sprawności Fizycznej, które prowadzili nauczyciele Wychowania Fizycznego: Pan mgr Zbigniew Niemirski – sprawdzian dla dziewcząt oraz Pan mgr Witold Gapys – sprawdzian dla chłopców. Po zakończonych testach i sprawdzianach odbyły się również rozmowy kwalifikacyjne prowadzone przez komisję: płk Ryszard Młodzianowski, mgr Bożena Macieja, mgr Agnieszka Niemirska. Rodzice korzystali z przygotowanej kawiarni w Ogrodzie Kadeta, zwiedzali rejon zakwaterowania kadetów oraz rejon szkoły, a także obserwowali zmagania swoich pociech podczas sprawdzianu z WF. Zarówno kandydaci jak i ich rodziny korzystali z gościnności stołówki szkolnej, która oferowała obiad – dla kandydatów gratis. Dzień upłynął
w miłej i rodzinnej atmosferze. Oczekujemy teraz na zakończenie roku szkolnego a wraz z nim na świadectwa
i pozostałe dokumenty.

A tymczasem życzymy kandydatom WESOŁYCH WAKACJI i dobrego wypoczynku!!!

Galeria zdjęć
Galeria zdjęć

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 18-STKI KADETÓW »

  W listopadzie 2017r. swoje osiemnaste urodziny obchodzili kadeci najstarszego rocznika: Kapral kadet Kinga Czerwińska – msza św. W kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Goszczynie, Kapral kadet Bartłomiej Mleczarek - . msza św. w kościele p.w. Świętego Andrzeja Apostoła w Lubani, Starszy plutonowy kadet Kinga Musiał – msza św. W kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Kamieniu koło Opoczna, Starszy kadet Mateusz Matuszewski – msza św. W kościele p.w. 10 Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach. W mszach św. wzięły udział delegacje kadetów z Liceum Kadetów RP ze sztandarem szkoły. Były życzenia i prezenty dla Jubilatów zarówno od szkoły jak i księży proboszczów tutejszych parafii. 100 lat dla wszystkich Jubilatów!!!

 • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI »

  Dalsza część uroczystości odbyła się przed Urzędem Gminy, gdzie przy udziale kadetów została uroczyście podniesiona flaga państwowa. Kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej złożyli współorganizatorzy uroczystości Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski, Wójt Gminy Odrzywół Pan Marian Kmieciak i Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Gapys po czym odbyła się okolicznościowa Akademia w Publicznej Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Odrzywole. Po akademii kadeci przemaszerowali na plac koło cmentarza parafialnego gdzie odbył się pokaz pojazdów militarnych oraz poczęstunek gorąca grochówką. Następnie cały stan osobowy Liceum Kadetów RP przemieścił się do Lipin i tam odbyło się spotkanie z wystawcami pojazdów militarnych.

 • INAUGURACJA PROGRAMU PILOTAŻOWEGO »

  Rusza pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe, opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej, do którego zakwalifikowane zostało Liceum Kadetów RP. Podczas otwarcia SALONU OBRONNEGO w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja programu z udziałem Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza. W uroczystości wzięła udział delegacja kadetów LKRP z opiekunami. Po uroczystości odbyło się spotkanie opiekunów klas mundurowych z wiceministrem Obrony Narodowej Michałem Dworczykiem.

 • NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 »

  4 września 2017 r. nastąpiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Akademię poprzedziła msza św., która miała miejsce w szkole a sprawował ją ks. Tadeusz Żak.