EGZAMINY WSTĘPNE DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

10 czerwca 2017r. odbyły się egzaminy wstępne dla kandydatów do Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. Na ten dzień zjechało się ok. 50 kandydatów z różnych stron naszego kraju, którzy wyrazili chęć kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole. Byli przedstawiciele województw: dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Towarzyszyli im oczywiście niezawodni Rodzice.

O godz. 10.00, przy dźwiękach hymnu narodowego uroczyście podniesiono flagę państwową, po czym głos zabrała Pani Dorota Sokołowska – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego, którego część stanowi Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej, witając przybyłych i przedstawiając informację o szkole.

Następnie odbyła się zbiórka kandydatów: sprawdzenie listy obecności, podział na grupy egzaminacyjne i rozejście się do poszczególnych punktów egzaminacyjnych. Opiekunami grup byli wyznaczeni kadeci I i II klasy. Pierwszym punktem egzaminacyjnym był test psychologiczny przygotowany i przeprowadzony przez psychologa współpracującego ze szkołą, Pana Bartosza Rybienika. Po teście odbywały się rozmowy z psychologiem oraz równocześnie trwały sprawdziany sprawności na terenie zespołu boisk ORLIK oraz Ośrodka Sprawności Fizycznej, które prowadzili nauczyciele Wychowania Fizycznego: Pan mgr Zbigniew Niemirski – sprawdzian dla dziewcząt oraz Pan mgr Witold Gapys – sprawdzian dla chłopców. Po zakończonych testach i sprawdzianach odbyły się również rozmowy kwalifikacyjne prowadzone przez komisję: płk Ryszard Młodzianowski, mgr Bożena Macieja, mgr Agnieszka Niemirska. Rodzice korzystali z przygotowanej kawiarni w Ogrodzie Kadeta, zwiedzali rejon zakwaterowania kadetów oraz rejon szkoły, a także obserwowali zmagania swoich pociech podczas sprawdzianu z WF. Zarówno kandydaci jak i ich rodziny korzystali z gościnności stołówki szkolnej, która oferowała obiad – dla kandydatów gratis. Dzień upłynął
w miłej i rodzinnej atmosferze. Oczekujemy teraz na zakończenie roku szkolnego a wraz z nim na świadectwa
i pozostałe dokumenty.

A tymczasem życzymy kandydatom WESOŁYCH WAKACJI i dobrego wypoczynku!!!

Galeria zdjęć
Galeria zdjęć

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY »

  21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 »

  23 czerwca 2017r. o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Żaka – proboszcza parafii w Łęgonicach i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.

 • EGZAMINY WSTĘPNE DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ »

  10 czerwca 2017r. odbyły się egzaminy wstępne dla kandydatów do Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. Na ten dzień zjechało się ok. 50 kandydatów z różnych stron naszego kraju, którzy wyrazili chęć kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole. Byli przedstawiciele województw: dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Towarzyszyli im oczywiście niezawodni Rodzice.

 • Informacja »

  1. Wyposażenie kadeta I klasy LKRP: Ubiór cywilnyDresy (najlepiej koloru ciemnego bez nadruku)Bielizna (w tym koszulki białe krótki rękaw bez nadruku)Strój do zajęć z WF (koszulki białe krótki rękaw bez nadruku, granatowe spodenki, obuwie sportowe x 2)Plecak, pasek (koloru czarnego) lub szelki do spodniKomplet pościeli (prześcieradło, zawleczka na kołdrę, zawleczka na zagłówek)Przybory toaletowe (w tym grzebień, lusterko)Przybory do czyszczenia obuwia (pasta do butów czarna w pudełku, szczotka, szmatka)Dokumenty: zdjęcia do legitymacji szkolnej, karta zdrowia, dowody osobiste celem dokonania zameldowania tymczasowego.SztućceKubekButy wojskowe polowe 2. Rozpoczęcie roku szkolnego dla I klasy 28 sierpnia 2017r. o godz. 11.00 w Świetlicy budynku Internatu Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. 3. Dodatkowe informacje: sekretariat tel.: 48 6716019, Komendant tel. 661731495.