ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY

21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

W południe na placu przed Centrum Konferencyjnym WP odbył się uroczysty apel z okazji Święta Pułku Ochrony. O godzinie 12.00 szef sztabu pułku ppłk Mirosław Januszkiewicz złożył meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości. Przybyłych na uroczystość gości oraz żołnierzy i pracowników wojska przywitał dowódca pułku płk Krzysztof Zakrzewski. Miejsca na trybunie honorowej zajęli przedstawiciele komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, byli dowódcy Pułku Ochrony oraz dowódcy jednostek i instytucji wojskowych garnizonu stołecznego, przedstawiciele Środowiska Pułku Armii Krajowej Baszta i Innych Mokotowskich Oddziałów Powstańczych oraz delegacje współpracujących z naszym pułkiem szkół, w tym delegacja Liceum Kadetów RP: płk Ryszard Młodzianowski, kpr. kadet Dawid Bylak i st. szer. kadet Piotr Szulc. W przemówieniu okolicznościowym płk Krzysztof Zakrzewski podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom pułku za solidną służbę i pracę. Podziękował również powstańcom Pułku Armii Krajowej Baszta. Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej oraz rozkazów w sprawie wyróżnień Zastępca Dowódcy Garnizonu Warszawa płk Roman Januszewski uhonorował wyróżniających się żołnierzy medalami, a dowódca pułku wręczył żołnierzom i pracownikom wojska nagrody rzeczowe i odznaki pamiątkowe Pułku Ochrony. Po tej ceremonii Zastępca Dowódcy Garnizonu Warszawa płk Roman Januszewski odczytał list od dowódcy garnizonu, a następnie głos zabrał wiceprezes środowiska żołnierzy pułku AK Baszta pan Eugeniusz Tyrajski. Kolejnym punktem uroczystości była defilada pododdziałów pułku przed frontem trybuny honorowej. W uroczystości uczestniczyła orkiestra wojskowa z Warszawy, która zapewniła oprawę muzyczną zgodnie z ceremoniałem wojskowym oraz kompania honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • INAUGURACJA PROGRAMU PILOTAŻOWEGO »

  Rusza pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe, opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej, do którego zakwalifikowane zostało Liceum Kadetów RP. Podczas otwarcia SALONU OBRONNEGO w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja programu z udziałem Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza. W uroczystości wzięła udział delegacja kadetów LKRP z opiekunami. Po uroczystości odbyło się spotkanie opiekunów klas mundurowych z wiceministrem Obrony Narodowej Michałem Dworczykiem.

 • NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 »

  4 września 2017 r. nastąpiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Akademię poprzedziła msza św., która miała miejsce w szkole a sprawował ją ks. Tadeusz Żak.

 • ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY »

  21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 »

  23 czerwca 2017r. o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Żaka – proboszcza parafii w Łęgonicach i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.