ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY

21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

W południe na placu przed Centrum Konferencyjnym WP odbył się uroczysty apel z okazji Święta Pułku Ochrony. O godzinie 12.00 szef sztabu pułku ppłk Mirosław Januszkiewicz złożył meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości. Przybyłych na uroczystość gości oraz żołnierzy i pracowników wojska przywitał dowódca pułku płk Krzysztof Zakrzewski. Miejsca na trybunie honorowej zajęli przedstawiciele komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, byli dowódcy Pułku Ochrony oraz dowódcy jednostek i instytucji wojskowych garnizonu stołecznego, przedstawiciele Środowiska Pułku Armii Krajowej Baszta i Innych Mokotowskich Oddziałów Powstańczych oraz delegacje współpracujących z naszym pułkiem szkół, w tym delegacja Liceum Kadetów RP: płk Ryszard Młodzianowski, kpr. kadet Dawid Bylak i st. szer. kadet Piotr Szulc. W przemówieniu okolicznościowym płk Krzysztof Zakrzewski podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom pułku za solidną służbę i pracę. Podziękował również powstańcom Pułku Armii Krajowej Baszta. Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej oraz rozkazów w sprawie wyróżnień Zastępca Dowódcy Garnizonu Warszawa płk Roman Januszewski uhonorował wyróżniających się żołnierzy medalami, a dowódca pułku wręczył żołnierzom i pracownikom wojska nagrody rzeczowe i odznaki pamiątkowe Pułku Ochrony. Po tej ceremonii Zastępca Dowódcy Garnizonu Warszawa płk Roman Januszewski odczytał list od dowódcy garnizonu, a następnie głos zabrał wiceprezes środowiska żołnierzy pułku AK Baszta pan Eugeniusz Tyrajski. Kolejnym punktem uroczystości była defilada pododdziałów pułku przed frontem trybuny honorowej. W uroczystości uczestniczyła orkiestra wojskowa z Warszawy, która zapewniła oprawę muzyczną zgodnie z ceremoniałem wojskowym oraz kompania honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY »

  21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 »

  23 czerwca 2017r. o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Żaka – proboszcza parafii w Łęgonicach i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.

 • EGZAMINY WSTĘPNE DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ »

  10 czerwca 2017r. odbyły się egzaminy wstępne dla kandydatów do Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. Na ten dzień zjechało się ok. 50 kandydatów z różnych stron naszego kraju, którzy wyrazili chęć kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole. Byli przedstawiciele województw: dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Towarzyszyli im oczywiście niezawodni Rodzice.

 • Informacja »

  1. Wyposażenie kadeta I klasy LKRP: Ubiór cywilnyDresy (najlepiej koloru ciemnego bez nadruku)Bielizna (w tym koszulki białe krótki rękaw bez nadruku)Strój do zajęć z WF (koszulki białe krótki rękaw bez nadruku, granatowe spodenki, obuwie sportowe x 2)Plecak, pasek (koloru czarnego) lub szelki do spodniKomplet pościeli (prześcieradło, zawleczka na kołdrę, zawleczka na zagłówek)Przybory toaletowe (w tym grzebień, lusterko)Przybory do czyszczenia obuwia (pasta do butów czarna w pudełku, szczotka, szmatka)Dokumenty: zdjęcia do legitymacji szkolnej, karta zdrowia, dowody osobiste celem dokonania zameldowania tymczasowego.SztućceKubekButy wojskowe polowe 2. Rozpoczęcie roku szkolnego dla I klasy 28 sierpnia 2017r. o godz. 11.00 w Świetlicy budynku Internatu Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. 3. Dodatkowe informacje: sekretariat tel.: 48 6716019, Komendant tel. 661731495.