ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca 2017r. o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Żaka – proboszcza parafii w Łęgonicach i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnili swoją obecnością m.in. zastępca komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu Pan mjr Artur Łęcki, przedstawiciel Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie – dyrektor Zakładu Karnego w Radomiu, Pan płk Marian Zach „Honorowy Hubalczyk”, członek Zarządu Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego WP mjr. Hubala Pan Marcin Szymański, Pisma okolicznościowe nadesłali: dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu Pan gen. dyw. Marek Sokołowski, dowódca Pułku Ochrony Pan płk dypl. Krzysztof Zakrzewski, Dowódca 25 Batalionu Dowodzenia Pan ppłk dypl. Piotr Idus, Dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. Dyrektor ZSPiMS Pani Dorota Sokołowska w swoim wystąpieniu dokonała krótkiego podsumowania minionego roku szkolnego, wręczyła nagrody najlepszym i życzyła dobrego wypoczynku w okresie wakacji. Podczas uroczystości wręczone zostały awanse służbowe dla przodujących kadetów:

starszy plutonowy kadet

– plutonowy kadet MUSIAŁ Kinga

– plutonowy kadet NOWOSIELSKI Łukasz

plutonowy kadet

– starszy kapral kadet PAWŁOWSKI Emil

– starszy kapral kadet PATYNA Emilia

starszy kapral kadet

– kapral kadet CIESIELSKA Angelika

– kapral kadet DARMOS Emilia

– kapral kadet DĄBROWSKI Piotr

– kapral kadet KOWALCZYK Dominika

– kapral kadet MATLA Natalia

– kapral kadet WALENDZIK Natalia

– kapral kadet WOLAK Radosław

– kapral kadet WÓJCIK Łukasz

– kapral kadet WYSOCKI Emil

– kapral kadet ZGODA Jakub

kapral kadet

 – kadet ALBRECHT Jakub

– kadet BIEDRZYCKA Gabriela

– kadet BYLAK Dawid

– kadet CZERWIŃSKA Kinga

– kadet KRAWĘCKI Dawid

– kadet PIECHOTA Jakub

starszy szeregowy kadet

– kadet BRZEZIŃSKI Szymon

– kadet KRZEMIŃSKI Paweł

– kadet KWAŚNIEWSKI Kacper

– kadet ŁAJSZCZAK Mateusz

– kadet PEŁKA Łukasz

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • INAUGURACJA PROGRAMU PILOTAŻOWEGO »

  Rusza pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe, opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej, do którego zakwalifikowane zostało Liceum Kadetów RP. Podczas otwarcia SALONU OBRONNEGO w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja programu z udziałem Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza. W uroczystości wzięła udział delegacja kadetów LKRP z opiekunami. Po uroczystości odbyło się spotkanie opiekunów klas mundurowych z wiceministrem Obrony Narodowej Michałem Dworczykiem.

 • NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 »

  4 września 2017 r. nastąpiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Akademię poprzedziła msza św., która miała miejsce w szkole a sprawował ją ks. Tadeusz Żak.

 • ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY »

  21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 »

  23 czerwca 2017r. o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Żaka – proboszcza parafii w Łęgonicach i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.