Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO I KLASY LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ »

  1. Rozpoczęcie szkolenia dla I roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2014r. o godz. 10.00 2. Kadeci winni mieć z sobą: Ubiór cywilnyDresy (najlepiej koloru ciemnego bez nadruku)Bielizna (w tym koszulki białe krótki rękaw bez nadruku)Strój do zajęć z WF (koszulki białe krótki rękaw bez nadruku, granatowe spodenki, obuwie sportowe x 2)Plecak, pasek (koloru czarnego) lub szelki do spodni Komplet pościeli (prześcieradło, zawleczka na kołdrę, zawleczka na zagłówek)Przybory toaletowe (w tym grzebień, lusterko)Przybory do czyszczenia obuwia (pasta do butów czarna w pudełku, szczotka, szmatka)Przybory szkolnePodręczniki wg odrębnego wykazuDokumenty: zdjęcia do legitymacji szkolnej, karta zdrowia

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 »

  27 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 Mszą Świętą w kaplicy w Lipinach. Mszę św. sprawował ks. Sebastian Kijak, dla którego była to ostatnia msza św. jako nauczyciela w ZSPiMS oraz wikariusza parafii w Odrzywole, ponieważ zgodnie z decyzją biskupa radomskiego przechodzi pełnić swą posługę do innej parafii.

 • ŚWIĘTO 25 BRYGADY KAWALERII POWIETRZNEJ »

  18 czerwca 2014r. kadeci Liceum Kadetów RP przebywali w Tomaszowie Mazowieckim na zaproszenie dowództwa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego i uczestniczyli w obchodach Święta Brygady. Uroczystości połączone były z powitaniem żołnierzy Samodzielnej Grupy Powietrznej XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie oraz Dniem Otwartych Koszar.

 • Wycieczka do Warszawy »

  15 czerwca 2014r. Liceum Kadetów RP wyjechało do Stolicy na zaproszenie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Pobyt w Warszawie rozpoczął się od udziału we mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, gdzie kadeci zostali bardzo serdecznie i gorąco przyjęci przez kapelanów sprawujących mszę św. St. szer. kadet Karolina Pawul i kadet Adrian Rywacki wykonywali czytania podczas trwania mszy św.