JAKA JEST RÓŻNICA
MIĘDZY LICEUM KADETÓW RP W LIPINACH
A KLASAMI WOJSKOWYMI W INNYCH SZKOŁACH?

1. Uczniowie – kadeci odbywają naukę w systemie skoszarowania w internacie.
  2. Wszystkie działania i przedsięwzięcia oparte są na podstawie obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP przepisów, regulaminów i Ceremoniału Wojskowego.
  3. Życie codzienne w internacie realizowane jest na podstawie opracowanego i zatwierdzonego porządku dnia.
  4. Realizowany program szkolenia wojskowego został opracowany na podstawie obowiązującego programu Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP.
  5. Dla potrzeb właściwego funkcjonowania szkoły opracowany jest i zatwierdzony Regulamin Liceum Kadetów RP.
  6. Na podstawie innowacji pedagogicznej kadeci wszystkich klas realizują przedmiot „Szkolenie wojskowe”.
  7. Podpisane są umowy i porozumienia z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie współpracy w tym m.in. korzystania z dokumentacji, bazy szkoleniowej i pomocy kadry instruktorskiej, a także udziału w świętach i uroczystościach oraz z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, a także Wyższą Szkołą Businessu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  8. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala w zakresie nauki jazdy konnej oraz udziału w świętach i uroczystościach.
  9. Utrzymywanie istniejących elementów oraz tworzenie nowych w zakresie bazy i obiektów szkoleniowych.
  10. Aktywny udział w życiu regionu poprzez inicjowanie i współudział w organizacji różnych akcji i przedsięwzięć.
  11. Organizacja oraz współudział w organizacji i przebiegu świąt, rocznic wydarzeń oraz uroczystości na terenie regionu.

PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM CZY WARTO!!!

• ZMIANA NA STANOWISKU DOWÓDCY 25 BATALIONU DOWODZENIA »

28 kwietnia 2017r. delegacja Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej przebywała na zaproszenie w 25 Batalionie Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. ks. Józefa Poniatowskiego gdzie odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 25 Batalionie Dowodzenia.

• ZNAK PAMIĘCI NA GROBIE WESTERPLATCZYKA »

22 kwietnia 2017r.na zaproszenie Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Odrzywole, kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej udali się do miejscowości Sarnówek Duży w gminie Bodzechów na uroczystości umieszczenia Znaku Pamięci na grobie Westerplatczyka starszego legionisty Czesława Kołtona.

• Rekrutacja »

UWAGA KANDYDACIDO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!!   ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE PODJĘCIEM NAUKI W LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ INFORMUJEMY, ŻE TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE JEST WYDŁUŻONY DO 10 CZERWCA 2017R. DO GODZ. 9.00.   Z A P R A S Z A M Y !!!

• 22 KWIETNIA 2017r. – DZIEŃ OTWARTY »

22 kwietnia 2017 r. (w sobotę) zorganizowany został w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach Dzień Otwarty dla gimnazjalistów zainteresowanych do kontynuowania nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Z różnych stron naszego kraju przybyła liczna grupa kandydatów wraz ze swoimi rodzinami.