JAKA JEST RÓŻNICA
MIĘDZY LICEUM KADETÓW RP W LIPINACH
A KLASAMI WOJSKOWYMI W INNYCH SZKOŁACH?

1. Uczniowie – kadeci odbywają naukę w systemie skoszarowania w internacie.
  2. Wszystkie działania i przedsięwzięcia oparte są na podstawie obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP przepisów, regulaminów i Ceremoniału Wojskowego.
  3. Życie codzienne w internacie realizowane jest na podstawie opracowanego i zatwierdzonego porządku dnia.
  4. Realizowany program szkolenia wojskowego został opracowany na podstawie obowiązującego programu Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP.
  5. Dla potrzeb właściwego funkcjonowania szkoły opracowany jest i zatwierdzony Regulamin Liceum Kadetów RP.
  6. Na podstawie innowacji pedagogicznej kadeci wszystkich klas realizują przedmiot „Szkolenie wojskowe”.
  7. Podpisane są umowy i porozumienia z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie współpracy w tym m.in. korzystania z dokumentacji, bazy szkoleniowej i pomocy kadry instruktorskiej, a także udziału w świętach i uroczystościach oraz z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, a także Wyższą Szkołą Businessu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  8. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala w zakresie nauki jazdy konnej oraz udziału w świętach i uroczystościach.
  9. Utrzymywanie istniejących elementów oraz tworzenie nowych w zakresie bazy i obiektów szkoleniowych.
  10. Aktywny udział w życiu regionu poprzez inicjowanie i współudział w organizacji różnych akcji i przedsięwzięć.
  11. Organizacja oraz współudział w organizacji i przebiegu świąt, rocznic wydarzeń oraz uroczystości na terenie regionu.

PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM CZY WARTO!!!

• MON nas wybrał »

Jesteśmy w pilotażu !!! Ministerstwo Obrony Narodowej wybrało szkoły, którym będzie patronować i które będzie wspierać wojskowo i finansowo. Jesteśmy jedną z nich!

• Widok ze spadochronu »

Wielu z nas od chwili, gdy przekroczyło próg Liceum Kadetów RP w Lipinach chciało jak najszybciej zrealizować swoje marzenie i skoczyć ze spadochronem. W ciągu całego roku szkolnego nie czuliśmy stresu i strachu przed skokiem, byliśmy spokojni i cieszyliśmy się z nadchodzącej przygody, która na nas czekała... Poniżej opisujemy jak wygląda takie przeżycie już oczami skoczka oraz jakie odczucia towarzyszą takiemu wydarzeniu. Nie boją się jedynie ci, którzy pozbawieni są wyobraźni …

• ŚWIĘTO KADETA W CHEŁMNIE »

21 maja 2017 r. w Chełmnie odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów Liceów Woskowych SALW – a obchody Święta Kadetów – Chełmno2017. W uroczystościach wzięła udział delegacja Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej ze sztandarem ZSPiMS.

• ŚWIĘTO W DOBROMIERZU »

14 maja 2017 roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej gościło w Dobromierzu w gm. Kluczewsko w pow. włoszczowskim, woj. świętokrzyskim na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się uroczystość nadania imienia mjr. Hubala i wręczenia sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele, po czym główna część odbyła się na placu szkolnym.