JAKA JEST RÓŻNICA
MIĘDZY LICEUM KADETÓW RP W LIPINACH
A KLASAMI WOJSKOWYMI W INNYCH SZKOŁACH?

1. Uczniowie – kadeci odbywają naukę w systemie skoszarowania w internacie.
  2. Wszystkie działania i przedsięwzięcia oparte są na podstawie obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP przepisów, regulaminów i Ceremoniału Wojskowego.
  3. Życie codzienne w internacie realizowane jest na podstawie opracowanego i zatwierdzonego porządku dnia.
  4. Realizowany program szkolenia wojskowego został opracowany na podstawie obowiązującego programu Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP.
  5. Dla potrzeb właściwego funkcjonowania szkoły opracowany jest i zatwierdzony Regulamin Liceum Kadetów RP.
  6. Na podstawie innowacji pedagogicznej kadeci wszystkich klas realizują przedmiot „Szkolenie wojskowe”.
  7. Podpisane są umowy i porozumienia z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie współpracy w tym m.in. korzystania z dokumentacji, bazy szkoleniowej i pomocy kadry instruktorskiej, a także udziału w świętach i uroczystościach oraz z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, a także Wyższą Szkołą Businessu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  8. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala w zakresie nauki jazdy konnej oraz udziału w świętach i uroczystościach.
  9. Utrzymywanie istniejących elementów oraz tworzenie nowych w zakresie bazy i obiektów szkoleniowych.
  10. Aktywny udział w życiu regionu poprzez inicjowanie i współudział w organizacji różnych akcji i przedsięwzięć.
  11. Organizacja oraz współudział w organizacji i przebiegu świąt, rocznic wydarzeń oraz uroczystości na terenie regionu.

PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM CZY WARTO!!!

• ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY »

21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 »

23 czerwca 2017r. o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Żaka – proboszcza parafii w Łęgonicach i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.

• EGZAMINY WSTĘPNE DO LICEUM KADETÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ »

10 czerwca 2017r. odbyły się egzaminy wstępne dla kandydatów do Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. Na ten dzień zjechało się ok. 50 kandydatów z różnych stron naszego kraju, którzy wyrazili chęć kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole. Byli przedstawiciele województw: dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Towarzyszyli im oczywiście niezawodni Rodzice.

• Informacja »

1. Wyposażenie kadeta I klasy LKRP: Ubiór cywilnyDresy (najlepiej koloru ciemnego bez nadruku)Bielizna (w tym koszulki białe krótki rękaw bez nadruku)Strój do zajęć z WF (koszulki białe krótki rękaw bez nadruku, granatowe spodenki, obuwie sportowe x 2)Plecak, pasek (koloru czarnego) lub szelki do spodniKomplet pościeli (prześcieradło, zawleczka na kołdrę, zawleczka na zagłówek)Przybory toaletowe (w tym grzebień, lusterko)Przybory do czyszczenia obuwia (pasta do butów czarna w pudełku, szczotka, szmatka)Dokumenty: zdjęcia do legitymacji szkolnej, karta zdrowia, dowody osobiste celem dokonania zameldowania tymczasowego.SztućceKubekButy wojskowe polowe 2. Rozpoczęcie roku szkolnego dla I klasy 28 sierpnia 2017r. o godz. 11.00 w Świetlicy budynku Internatu Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. 3. Dodatkowe informacje: sekretariat tel.: 48 6716019, Komendant tel. 661731495.