JAKA JEST RÓŻNICA
MIĘDZY LICEUM KADETÓW RP W LIPINACH
A KLASAMI WOJSKOWYMI W INNYCH SZKOŁACH?

1. Uczniowie – kadeci odbywają naukę w systemie skoszarowania w internacie.
  2. Wszystkie działania i przedsięwzięcia oparte są na podstawie obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP przepisów, regulaminów i Ceremoniału Wojskowego.
  3. Życie codzienne w internacie realizowane jest na podstawie opracowanego i zatwierdzonego porządku dnia.
  4. Realizowany program szkolenia wojskowego został opracowany na podstawie obowiązującego programu Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP.
  5. Dla potrzeb właściwego funkcjonowania szkoły opracowany jest i zatwierdzony Regulamin Liceum Kadetów RP.
  6. Na podstawie innowacji pedagogicznej kadeci wszystkich klas realizują przedmiot „Szkolenie wojskowe”.
  7. Podpisane są umowy i porozumienia z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie współpracy w tym m.in. korzystania z dokumentacji, bazy szkoleniowej i pomocy kadry instruktorskiej, a także udziału w świętach i uroczystościach oraz z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, a także Wyższą Szkołą Businessu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  8. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala w zakresie nauki jazdy konnej oraz udziału w świętach i uroczystościach.
  9. Utrzymywanie istniejących elementów oraz tworzenie nowych w zakresie bazy i obiektów szkoleniowych.
  10. Aktywny udział w życiu regionu poprzez inicjowanie i współudział w organizacji różnych akcji i przedsięwzięć.
  11. Organizacja oraz współudział w organizacji i przebiegu świąt, rocznic wydarzeń oraz uroczystości na terenie regionu.

PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM CZY WARTO!!!

• INAUGURACJA PROGRAMU PILOTAŻOWEGO »

Rusza pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe, opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej, do którego zakwalifikowane zostało Liceum Kadetów RP. Podczas otwarcia SALONU OBRONNEGO w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja programu z udziałem Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza. W uroczystości wzięła udział delegacja kadetów LKRP z opiekunami. Po uroczystości odbyło się spotkanie opiekunów klas mundurowych z wiceministrem Obrony Narodowej Michałem Dworczykiem.

• NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 »

4 września 2017 r. nastąpiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Akademię poprzedziła msza św., która miała miejsce w szkole a sprawował ją ks. Tadeusz Żak.

• ŚWIĘTO PUŁKU OCHRONY »

21 lipca 2017r. mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej Pułku Ochrony rozpoczęły się obchody Święta Pułku Ochrony. List do uczestników mszy skierował biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, który nie mógł wziąć udziału w obchodach osobiście. W mszy uczestniczył również Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 »

23 czerwca 2017r. o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Żaka – proboszcza parafii w Łęgonicach i jednocześnie nauczyciela religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach.