JAKA JEST RÓŻNICA
MIĘDZY LICEUM KADETÓW RP W LIPINACH
A KLASAMI WOJSKOWYMI W INNYCH SZKOŁACH?

1. Uczniowie – kadeci odbywają naukę w systemie skoszarowania w internacie.
  2. Wszystkie działania i przedsięwzięcia oparte są na podstawie obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP przepisów, regulaminów i Ceremoniału Wojskowego.
  3. Życie codzienne w internacie realizowane jest na podstawie opracowanego i zatwierdzonego porządku dnia.
  4. Realizowany program szkolenia wojskowego został opracowany na podstawie obowiązującego programu Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP.
  5. Dla potrzeb właściwego funkcjonowania szkoły opracowany jest i zatwierdzony Regulamin Liceum Kadetów RP.
  6. Na podstawie innowacji pedagogicznej kadeci wszystkich klas realizują przedmiot „Szkolenie wojskowe”.
  7. Podpisane są umowy i porozumienia z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie współpracy w tym m.in. korzystania z dokumentacji, bazy szkoleniowej i pomocy kadry instruktorskiej, a także udziału w świętach i uroczystościach oraz z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, a także Wyższą Szkołą Businessu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  8. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala w zakresie nauki jazdy konnej oraz udziału w świętach i uroczystościach.
  9. Utrzymywanie istniejących elementów oraz tworzenie nowych w zakresie bazy i obiektów szkoleniowych.
  10. Aktywny udział w życiu regionu poprzez inicjowanie i współudział w organizacji różnych akcji i przedsięwzięć.
  11. Organizacja oraz współudział w organizacji i przebiegu świąt, rocznic wydarzeń oraz uroczystości na terenie regionu.

PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM CZY WARTO!!!

• 18-STKI KADETÓW »

W listopadzie 2017r. swoje osiemnaste urodziny obchodzili kadeci najstarszego rocznika: Kapral kadet Kinga Czerwińska – msza św. W kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Goszczynie, Kapral kadet Bartłomiej Mleczarek - . msza św. w kościele p.w. Świętego Andrzeja Apostoła w Lubani, Starszy plutonowy kadet Kinga Musiał – msza św. W kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Kamieniu koło Opoczna, Starszy kadet Mateusz Matuszewski – msza św. W kościele p.w. 10 Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach. W mszach św. wzięły udział delegacje kadetów z Liceum Kadetów RP ze sztandarem szkoły. Były życzenia i prezenty dla Jubilatów zarówno od szkoły jak i księży proboszczów tutejszych parafii. 100 lat dla wszystkich Jubilatów!!!

• OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI »

Dalsza część uroczystości odbyła się przed Urzędem Gminy, gdzie przy udziale kadetów została uroczyście podniesiona flaga państwowa. Kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej złożyli współorganizatorzy uroczystości Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski, Wójt Gminy Odrzywół Pan Marian Kmieciak i Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Gapys po czym odbyła się okolicznościowa Akademia w Publicznej Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Odrzywole. Po akademii kadeci przemaszerowali na plac koło cmentarza parafialnego gdzie odbył się pokaz pojazdów militarnych oraz poczęstunek gorąca grochówką. Następnie cały stan osobowy Liceum Kadetów RP przemieścił się do Lipin i tam odbyło się spotkanie z wystawcami pojazdów militarnych.

• INAUGURACJA PROGRAMU PILOTAŻOWEGO »

Rusza pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe, opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej, do którego zakwalifikowane zostało Liceum Kadetów RP. Podczas otwarcia SALONU OBRONNEGO w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja programu z udziałem Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza. W uroczystości wzięła udział delegacja kadetów LKRP z opiekunami. Po uroczystości odbyło się spotkanie opiekunów klas mundurowych z wiceministrem Obrony Narodowej Michałem Dworczykiem.

• NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 »

4 września 2017 r. nastąpiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Akademię poprzedziła msza św., która miała miejsce w szkole a sprawował ją ks. Tadeusz Żak.