JAKA JEST RÓŻNICA
MIĘDZY LICEUM KADETÓW RP W LIPINACH
A KLASAMI WOJSKOWYMI W INNYCH SZKOŁACH?

1. Uczniowie – kadeci odbywają naukę w systemie skoszarowania w internacie.
  2. Wszystkie działania i przedsięwzięcia oparte są na podstawie obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP przepisów, regulaminów i Ceremoniału Wojskowego.
  3. Życie codzienne w internacie realizowane jest na podstawie opracowanego i zatwierdzonego porządku dnia.
  4. Realizowany program szkolenia wojskowego został opracowany na podstawie obowiązującego programu Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP.
  5. Dla potrzeb właściwego funkcjonowania szkoły opracowany jest i zatwierdzony Regulamin Liceum Kadetów RP.
  6. Na podstawie innowacji pedagogicznej kadeci wszystkich klas realizują przedmiot „Szkolenie wojskowe”.
  7. Podpisane są umowy i porozumienia z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie współpracy w tym m.in. korzystania z dokumentacji, bazy szkoleniowej i pomocy kadry instruktorskiej, a także udziału w świętach i uroczystościach oraz z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, a także Wyższą Szkołą Businessu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  8. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala w zakresie nauki jazdy konnej oraz udziału w świętach i uroczystościach.
  9. Utrzymywanie istniejących elementów oraz tworzenie nowych w zakresie bazy i obiektów szkoleniowych.
  10. Aktywny udział w życiu regionu poprzez inicjowanie i współudział w organizacji różnych akcji i przedsięwzięć.
  11. Organizacja oraz współudział w organizacji i przebiegu świąt, rocznic wydarzeń oraz uroczystości na terenie regionu.

PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM CZY WARTO!!!

• WIZYTA DZIECI W LIPINACH »

13 czerwca 2016 r. do Lipin zawitał rajd profilaktyczny zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami jej byli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Odrzywole oraz kadeci z ZSPiMS w Lipinach.

• DZIEŃ DZIECKA W POPOWIE »

4 czerwca 2016r. kadeci Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej udali się do Popowa nad zalewem Zegrzyńskim do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej na zaproszenie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej. Tam też Dyrektor Generalny Służby Więziennej, Dyrektor Okręgowy SW w Warszawie, Komendant OSSW w Popowie i Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Warszawie zorganizowali Dzień Dziecka dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników SW.

• VI SEJMIK ZIEMI ODROWĄŻÓW »

To już szóste spotkanie w ramach Ziemi Odrowążów, które tym razem odbyło się na ziemi opoczyńskiej. 3 czerwca 2016 roku w ramach Porozumienia, zawartego osiem lat temu, obradował kolejny Sejmik Ziemi Odrowążów.

• SPŁYW KAJAKOWY PO PILICY »

3 czerwca 2016r. po zakończeniu zajęć szkoleniowych cały stan osobowy Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wraz z opiekunami udał się autobusem do m. RZECZYCA, gdzie nastąpił start spływu kajakowego po rzece PILICA.