JAKA JEST RÓŻNICA
MIĘDZY LICEUM KADETÓW RP W LIPINACH
A KLASAMI WOJSKOWYMI W INNYCH SZKOŁACH?

1. Uczniowie – kadeci odbywają naukę w systemie skoszarowania w internacie.
  2. Wszystkie działania i przedsięwzięcia oparte są na podstawie obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP przepisów, regulaminów i Ceremoniału Wojskowego.
  3. Życie codzienne w internacie realizowane jest na podstawie opracowanego i zatwierdzonego porządku dnia.
  4. Realizowany program szkolenia wojskowego został opracowany na podstawie obowiązującego programu Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP.
  5. Dla potrzeb właściwego funkcjonowania szkoły opracowany jest i zatwierdzony Regulamin Liceum Kadetów RP.
  6. Na podstawie innowacji pedagogicznej kadeci wszystkich klas realizują przedmiot „Szkolenie wojskowe”.
  7. Podpisane są umowy i porozumienia z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie współpracy w tym m.in. korzystania z dokumentacji, bazy szkoleniowej i pomocy kadry instruktorskiej, a także udziału w świętach i uroczystościach oraz z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, a także Wyższą Szkołą Businessu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  8. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala w zakresie nauki jazdy konnej oraz udziału w świętach i uroczystościach.
  9. Utrzymywanie istniejących elementów oraz tworzenie nowych w zakresie bazy i obiektów szkoleniowych.
  10. Aktywny udział w życiu regionu poprzez inicjowanie i współudział w organizacji różnych akcji i przedsięwzięć.
  11. Organizacja oraz współudział w organizacji i przebiegu świąt, rocznic wydarzeń oraz uroczystości na terenie regionu.

PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM CZY WARTO!!!

• TARGI EDUKACYJNE »

Rozpoczął się gorący okres w życiu gimnazjalistów, a także w szkołach ponadgimnazjalnych. Ci pierwsi wybierają szkołę aby realizować swoją dalszą drogę życiową, ci drudzy natomiast zabiegają właśnie o gimnazjalistów i oferują warunki i możliwości kształcenia u siebie. Powiatowe Urzędy Pracy organizują Targi Edukacyjne aby stworzyć możliwości wyboru szkoły dla gimnazjalistów. Przedstawiciele Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyli w takich targach na zaproszenie Urzędów Pracy z Warki, Skierniewic i Rawy Mazowieckiej. Oferta Liceum Kadetów RP spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, wśród których przeważały dziewczęta. Atutem szkoły jest fakt uczestnictwa w programie pilotażowym Ministerstwa Obrony Narodowej oraz system kształcenia i warunki socjalno – bytowe. Padało szereg pytań dotyczących porządku dnia obowiązującego w szkole oraz zajęć pozalekcyjnych. Duże zainteresowanie budziła nauka jazdy konnej, szkolenie w jednostkach wojskowych, podróże wojskowo – geograficzne oraz skoki spadochronowe.ZAPRASZAMY DO LIPIN NA DZIEŃ OTWARTY 7 KWIETNIA 2018R. OD GODZ. 10.00!!!Galeria zdjęć

• SZKOLENIE PILOTAŻOWE »

Trwa szkolenie II rocznika w ramach realizacji programu pilotażowego Ministerstwa Obrony Narodowej w szkołach ponadgimnazjalnych o nazwie "EDUKACJA WOJSKOWA". Zajęcia szkoleniowe odbywają się wg diagramu szkolenia w każdy wtorek teoretycznie oraz w każdy trzeci czwartek miesiąca praktycznie. Zajęcia praktyczne prowadza instruktorzy z 25 Batalionu Dowodzenia 25 Brygady kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego na obiektach szkoleniowych Brygady oraz na terenie kompleksu szkolnego w Lipinach.

• BIEG „WILCZYM TROPEM” »

W niedzielę 4 marca 2018r. odbył się już IV, zorganizowany przez Urząd Gminy w Odrzywole. Dystans 1963 metry, to długość trasy związana z datą śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął zastrzelony podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami w woj. lubelskim (21 października 1963 roku). W Biegu wzięła udział młodzież ze szkół z terenu Gminy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Odrzywole, Liceum Kadetów w ZSPiMS w Lipinach, MOW z Pogroszyna, drużyna harcerska „Maciek” z Rogolina, drużyna harcerska „Orły” ze Starej Błotnicy oraz wielu niezrzeszonych z okolicznych szkół średnich. Nie zabrakło dorosłych, wśród których był m.in. Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Przysucha Pan Czesław Korycki, Komendant Powiatowy OSP druh Szymon Niemirski, radni Rady Gminy na czele z Przewodniczącym Panem Stanisławem Gapysem i grono nauczycieli.

• OBCHODY DNIA ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH W RADOMIU »

Uroczystości odbyły się z udziałem parlamentarzystów, władz rządowych i samorządowych, Zastępcy Dowódcy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk. Tomasza PŁOWASIA, żołnierzy i pracowników RON 42. BLSz, przedstawicieli władz mundurowych, organizacji kombatanckich oraz lokalnych szkół i społeczeństwa.Z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych w szkole odbył się pierwszy etap konkursu organizowanego przez Marszałka Senatu RP Pana Stanisława Karczewskiego. Najlepsi uczniowie, w tym również kadeci, mogli zaprezentować się ogółowi uczniów. W czołówce znaleźli się kadeci: Jakub Zgoda – II b, Jakub Piechota – II b, Michał Gierliński i Julia Kłosińska - I b, Łukasz Nowosielski – III a. Niebawem zawalczą w drugiej części – w Grojcu – zorganizowanej jako konkurs wiedzy.Galeria zdjęć